Jeśli nie jesteś statystycznym Polakiem i czytasz więcej niż 1 książkę na rok, na pewno poszukujesz miejsc, gdzie można kupić książki w korzystnej cenie. <czytaj więcej>

Niesłychane przygody, zaskakujące zwroty akcji, bohaterowie, do których żywi się czystą nienawiść lub bezgraniczną miłość – to wszystko można znaleźć tylko w książkach. I mimo, iż większość z nas, dosłownie nie zjada ich, jak mól książkowy, to pragnienie zdobycia kolejnych w dobrej cenie to nie lada wyzwanie. Nowe książki w popularnych sieciach, gromadzących także inne zasoby kultury, potrafią odstraszyć swoją ceną niejednego książkoholika. Gdzie szukać tanich książek, kiedy chęć poznania kolejnych historii nie daje nam spokoju?

Antykwariaty

Antykwariaty należą chyba do najpopularniejszych miejsc, gdzie możemy znaleźć książki w niskich cenach. Mimo, iż są to książki „z drugiej ręki”, to ich stan potrafi być naprawdę przyzwoity. Czasem można znaleźć starsze wersje lub wydania kolekcjonerskie – dla prawdziwych koneserów jak znalazł! Jednakże często bywa tak, iż różnica w cenie używanej książki, a tej nowej i pachnącej świeżością, nie jest wcale taka duża. Tyczy się to zwłaszcza popularnych pozycji. Nie ma się co dziwić, że w takim wypadku wolimy dołożyć kilka lub kilkanaście złotych na nową książkę. Warto jednak korzystać z różnych akcji promocyjnych stosowanych przez antykwariaty, jak np. kupno książek na metry.

Serwisy aukcyjne

Ciekawym miejscem są także serwisy aukcyjne. Korzystając z nich możemy natrafić na obiecującą licytację czy korzystną ofertę „kup teraz”. Zwykle można napotkać oferty sprzedaży całych serii, używanych bądź nowych – od razu dostajemy komplet książek po niższej cenie. Jedynym minusem takich miejsc są pojawiające się oszustwa. Wszystko odbywa się drogą internetową, również płatność. Zamówiony czy wylicytowany towar do nas nie dociera, albo jest niegodny z opisem. Oczywiście takie systemy mają własne systemy weryfikacji swoich użytkowników, jednak to klient traci najwięcej. Na szczęście takie sytuacje należą do rzadkości.

Księgarnie internetowe

W ostatnich czasach wzrosło zainteresowanie księgarniami internetowymi, zwłaszcza przez ich korzystne oferty cenowe. Dzieje się tak przez współpracę z wydawcami od których księgarnia otrzymuje liczne rabaty. Dlatego mitem jest to, że zakupy u wydawcy są tańsze. Okazuje się, że cena kilku książek w takim miejscu jak, np. księgarnia internetowa Emulus, może być ceną tylko jednej w komercyjnych sieciach. Zatem nie można się dziwić tak wielkiemu zainteresowaniu. Ponadto różne metody płatności, sposoby doręczenia i co najważniejsze – możliwość dokonania zamówienia bez konieczności wychodzenia z domu – są kluczowymi elementami transakcji, które bierze pod uwagę klient.