Sprzedaż nieruchomości to coś, co często wymaga wielu przygotowań

Sprzedaż nieruchomości to coś, co często wymaga wielu przygotowań. Gdy skonsultujesz się z doświadczonymi agentami nieruchomości, eksperci będą oferować unikalne wskazówki, jak sprawić, by cały proces był bezstresowy.

Zwykle zima jest pracowitą porą roku na rynku nieruchomości. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość sprzedawców nadal powierza sprzedaż swoich nieruchomości odpowiednim agentom nieruchomości. W takich sytuacjach wybór niewłaściwego pośrednika w obrocie nieruchomościami oznaczałby, że możesz zostać w swoim domu dłużej, niż planowałeś. Jeśli chcesz sprawnie i szybko sprzedać swój dom, oto kilka bezstresowych wskazówek, opartych na latach doświadczeń najlepszych agentów nieruchomości.

Sprzedaj zanim kupisz

Zanim wystawisz swój dom na sprzedaż, musisz dokładnie wiedzieć, co chcesz kupić, aby upewnić się, że twój ruch jest opłacalny. Zanim jednak złożysz oferty, będziesz musiał sprzedać przedmiot na podstawie umowy.

Lista agentów nieruchomości

Ludzie często przyznają, że wybierają agentów nieruchomości po prostu dlatego, że podobają im się reklamy czy schematy kolorów, których używają na swojej stronie internetowej, jednak ważne jest, że powinieneś być bardziej precyzyjny i zrobić odpowiednie rozeznanie.

Aby pojawiła się sprzedaż, musisz upewnić się, że wybrany agent nieruchomości pracował z różnymi klientami i odpowiadał na wszystkie ich potrzeby. Pamiętaj, że najlepszym sposobem na zapewnienie sprawnej sprzedaży domu jest marketing. Zadaniem doświadczonego agenta nieruchomości jest przyciągnąć więcej kupujących i uratować cię przed stresem wielotygodniowych wizyt potncjalnych kupujących.

Zdecyduj, jakiej liczby agentów potrzebujesz

Pamiętaj, że jedna umowa agencyjna występuje często, gdy jeden z agentów wyda ci wyłącznie instrukcje dotyczące sprzedaży nieruchomości na uzgodniony okres, często w ciągu 8-12 tygodni. W tym terminie sprzedawca nie będzie mógł zmienić agencji lub zatrudnić innych agentów nieruchomości.

Jeśli zdecydujesz się na umowę wieloagencyjną, oznacza to, że nie masz żadnych ograniczeń co do liczby agentów, z którymi możesz pracować. Jednocześnie agenci będą pracować nad marketingiem nieruchomości i przedstawiać potencjalnych nabywców, którzy mogą być zainteresowani zakupem nieruchomości.

Pamiętaj, że oba rodzaje umów zawierają swoje za i przeciw. Stawka prowizji za umowy takie jak wyłączna agencja jest znacznie niższa, ale jeśli zatrudnisz niewłaściwego agenta, będziesz musiał z nim pracować przez czas trwania umowy.

Przygotuj się na wielokrotne oglądanie

Musisz upewnić się, że nieruchomość jest reprezentatywna i idealna do oglądania. Dbaj o czystość dywanów (jeśli masz zwierzęta), trzymaj z dala zabawki, niepotrzebne meble i podwórko w czystości. Jeśli chcesz kontynuować pokazywanie domu samodzielnie, bez udziału agenta, możesz poinformować swojego agenta nieruchomości, aby zaplanował pokazy wieczorem, ale przygotuj się, ponieważ nie przyciągnie to więcej kupujących. Powinieneś zawsze kontaktować się z agentami nieruchomości, aby śledzić liczbę przeprowadzanych przez nich wizyt. Jeśli pracujesz przez cały dzień bez możliwości dojazdu do domu na każdą wizytę potencjalnych kupujących, możesz przekazać agentom nieruchomości pojedynczy zestaw kluczy.

Pamiętaj rówież o tym, jak ważną rolę w procesie sprzedaż domu odgrywa radca prawny. Bardzo wskazane jest, abys skontaktował się z doświadczoną kancelarią, zanim podejmiesz jakiekolwiek wiążące kroki. Najlepszym wyborem będzie radca prawny specjalizujący się w kwestiach kupna i sprzedaży nieruchomości – specjalistów takich zrzesza Kancelaria Adwokacko-Radcowska Wrzecionek&Partnerzy. Odwiedź stronę internetową www.wrzecionek.com.pl w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji,