Każdy sprzedawca handlujący luksusowymi towarami chciałby aby jego sklep internetowy oddawał charakter sprzedawanego towaru. Na łamach każdego pisma, bloga powtarzam że pomiędzy szatą graficzną, produktem a identyfikacją wizualną firmy musi być ścisła spójność.

konkretnych przykładów. Zebrałem pięć inspirujących projektów sklepów online i zamieszczam je wraz z szerszym opisem.

Sklep internetowy dla kwiaciarni

home-small

Jest to ciekawy sklep internetowy, który swój wygląd opiera głównie na banerach, zdjęcia produktów. Strona główna sklepu internetowego składa się z baneru, pod nim zaś znajdują się mniejsze prowadzące użytkownika do poszczególnych działów. Jest to coraz częściej stosowany zabieg wśród projektów webowych, nie tylko wśród branży e-commerce. Coraz szybsze łącza internetowe umożliwiają tworzenie stron internetowych bazujących na wielu grafikach, które mimo wszystko szybko się ładują. Obraz lepiej oddziałuje na konsumenta niż tekst, dlatego ułożenie banerów w ten sposób ma jak największy sens. Więcej o projekcie przeczytasz na: sklep internetowy dla kwiaciarni.

Sklep internetowy z odzieżą

svoi-small

Sklep internetowy wykonany w stylu minimalizmu. Szata graficzna w tym przypadku również jest ograniczona do minimum. Jedynymi elemenatami graficznymi są skromne banery, które też przedstawiają minimalistyczne kompozycje. Dzięki temu sklep jest niezwykle spójny graficznie. Mocny charakter minimalizmu widać przede wszystkim na podstronach sklepu internetowego. Nie znajdziemy tam nawet jednego baneru. Mamy do czynienia z mocno kontrastowym interfejsem oraz samymi zdjęciami produktowymi. Zobacz szczegóły na sklep internetowy z odzieżą.

Sklep internetowy z biżuterią

mjopek-small

Bardzo ciekawy sklep internetowy z biżuterią. Jest przykładem jak mocno na charakter serwisu internetowego wpływają zdjęcia i powiązana z nimi kolorystyka. Sklep jest w tonacji zimnej, zdjęcie z baneru przenosi nas do jeszcze mroźniejszych klimatów. Jest zimny jak produkt, który jest sprzedawany. Są sklepy które są konstrukcyjnie poprawne, są też takie które są bardzo dobre i takie które są artystyczne. Warto na swym sklepie używać zdjęć z kompozycją artystyczna to jeszcze bardzie wzmaga pozytywne walory wizualne serwisu internetowego. Zobacz szczegóły projektu na sklep internetowy z biżuterią.

Katalog sukni ślubnych

le-perl-small

Tym razem w przykładzie zamieszczam nie sklep internetowy, a katalog produktów. Katalog produktów swym wyglądem bardzo przypomina sklep internetowy. Nie posiada jedynie funkcji które umożliwiają zakup towaru. Prezentowany katalog produktów jest oprogramowaniem dedykowanym. Jest niepowtarzalny i szyty na miarę. Wystarczy wejść w dział kategorii sukni ślubnych by stwierdzić już że ma nie typową budowę. Wykaz sukni w kategorii to potwierdza, a karta produktu udowadnia, że wykorzystanie katalogu dedykowanego jest dla tego serwisu strzałem w dziesiątkę.

Sklep internetowy odzieżą

justfab-co-uk-small

Sklep ten zamieszczam w zestawieniu z dwóch powodów, a w sumie i trzech. Pierwszy to taki że jest to świetny przykład sklepu internetowego bazującego na obrazie. Na stronie głównej znajdziesz same banery prezentujące kategorię lub produkt. Drugom powodem to spójność zdjęć oraz ich artystyczna aranżacja. Zdjęcia zawsze są wykonywane na ciekawym tle, w ciekawym ułożeniu. Wymaga to z pewnością większego nakładu pracy ale efekt jest naprawdę imponujący. Ostatnim powodem jest prezentacja poszczególnych kategorii. Są naprawdę dopracowane i mają budowę podobną do strony głównej. Składają się również w całości z banerów prowadzących do podkategorii lub konkretnych produktów.

To koniec dzisiejszego zestawienia. Ciekawy jestem jak zostanie odebrana wiedza e-commerce w praktyce. Jeżeli znacie inne równie ciekawe pod względem graficznym sklepy internetowe, podzielcie się nimi w komentarzach.