Tytuł tego artykułu może być nieco wywrotowy, może nawet obraźliwy dla osób, którym bałagan w domu nie przeszkadza. Jednak osobiście uważam, że w tym dosyć starym porzekadle kryje się bardzo dużo prawdy. Porządek we własnym mieszkaniu świadczy bardzo dużo o mieszkającej tam osobie. Ład pozwala nam zrobić dobre wrażenie na gościach, umożliwia bardziej zorganizowane życie, nie tracimy niepotrzebnie czasu na mozolne poszukiwania potrzebnych nam rzeczy, gdyż wszystko przechowujemy w dobrze sobie znanych miejscach. W procesie porządkowania własnego lokum należy pamiętać o drobnych przedmiotach, które pozwolą nam na łatwiejsze przeprowadzenie tej akcji „bojowej”.

Prozaiczny kosz na śmieci jest rzeczą niezbędną w każdym mieszkaniu. Wszystkie odpadki znajdą się w jednym miejscu i nic nie zakłóci naszych starań o nieskazitelny porządek w domu. Dodatkowo, kosze oferowane dzisiaj przez producentów pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale także estetyczną. Pojemniki ozdobione sentencjami, ozdobnymi napisami lub wzorami z pewnością wzbogacą nasze wnętrze. Warto dodać, że kosze oferowane są w ogromnej ilości wzorów, rozmiarów, a nawet kształtów, co każdemu z nas pozwoli dobrać zbiornik odpowiedni do swojego lokum.

pol_pm_kosz-lazienkowy-pojemnik-na-smieci-5-l-stal-nierdzewna-zeller-26474_1

Dodatki łazienkowe są tym, co dodaje charakteru naszej łazience. Warto zadbać o odpowiednie ich dobranie, zwracając uwagę na kolorystykę i materiał, z jakiego zostały wykonane. Na szczęście w tych czasach nie musimy się obawiać niewielkiego wyboru – ilość różnorodnych produktów oferowanych przez sklepy internetowe potrafi zawrócić w głowie. Oczywiście, należy też pamiętać o funkcjonalności dodatków łazienkowych. Suszarki pozwolą nam sprawnie suszyć pranie, wieszaki przypilnują porządku naszych ręczników, kosze na brudną bieliznę utrzymają ubrania w jednym miejscu, a uchwyt na papier toaletowy zapewni wygodne korzystanie z tego przedmiotu. Akcesoria łazienkowe to niezwykle obszerny dział, w którym można wybierać i przebierać. Wystarczy jednak już kilka gadżetów, które sprawią, że nasza łazienka będzie prawdziwym pokazem dobrej organizacji.

pol_pl_stojak-na-reczniki-papier-toaletowy-i-szczotke-do-wc-quadro-zestaw-wenko-23717_1 (1)

Podsumowując, zainwestujmy nasz czas w uporządkowanie mieszkania, a na pewno nie pożałujemy. Korzyści płynące z ładu w domu są ogromne, od przyjaznych spojrzeń teściowej po oszczędność czasu przy szykowaniu się do wyjścia. Wrócę do powiedzenia użytego w tytule – Miejmy rozsądek, zachowajmy porządek!