Rynek drzwi zewnętrznych oferuje szeroki wachlarz różnorodnych drzwi zewnętrznych. Jednym z ważniejszych kryteriów, oprócz estetyki jest bezpieczeństwo.

 Zwykle szukamy drzwi, które zapewnią trudny, albo wręcz niemożliwy dostęp złodziei do naszego domu. Nic więc dziwnego, że drzwi antywłamaniowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i popytem.

Drzwi antywłamaniowe

Dokonując wyboru drzwi antywłamaniowych warto zwrócić uwagę na: atesty i certyfikaty gwarantujące, że spełniają one wszystkie obowiązujące normy, sprawdzić należy czy drzwi mają solidną i wytrzymałą konstrukcję, czytnik linii papilarnych, specjalne klamki, dobry i sprawdzony zamek.

Drzwi drewniane

Wiele osób decyduje się na zewnętrzne drzwi wykonane z drewna. By jednak zapewnić bezpieczeństwo drzwi wyposażamy w atestowane wkładki antywłamaniowe, zabezpieczenia pierścieniem przed wyrwaniem wkładki, zabezpieczenie przy próbie otwierania innym kluczem czy zamek listwowy. Jeśli decydujemy się na drzwi z szybami, należy zwrócić uwagę, czy szyba wbudowana w drzwi jest antywłamaniowa.

 Drzwi Gerda

Są to drzwi godne polecenia ze względu na jakość wykonania, ale również ze względu na podwyższone normy zabezpieczeń przed włamaniem. Drzwi Gerda wykonane są z wysokiej jakości ocynkowanych blach pokrytych dekoracyjnym laminatem w różnorodnych kolorach, między innymi złoty dąb, jasny orzech, orzech, orzech brazylijski. Drzwi w standardzie mają dwa zamki, główny i dodatkowy.

Drzwi akustyczne

Ważnym kryterium branym pod uwagę przy zakupie drzwi zewnętrznych jest izolacja akustyczna. Oczywiście wybór zależy od miejsca, gdzie mieszkamy. Jeśli jest to spokojna okolica wystarczają drzwi z niższym współczynnikiem izolacji akustycznej, natomiast jeśli dom stoi przy ruchliwej, pełnej hałasu ulicy trzeba wybierać drzwi z wysokim współczynnikiem. Pozwoli to na wyciszenie i nieprzepuszczane dźwięków do wnętrza domu. Polecane drzwi akustyczne to też drzwi Gerda.

Oczywiście można zaopatrzyć się w akcesoria zwiększające nasze bezpieczeństwo. Są to między innymi:

  • łańcuchy do drzwi, które pozwalają sprawdzić w sposób bezpieczny sprawdzić, kto jest za drzwiami
  • samozamykacze, wygodne i polecane zwłaszcza przy małych dzieciach, które często bezmyślnie nie domykają drzwi.