Coraz częściej możemy napotkać na oferty skupów metali kolorowych, jednakże nie każdy zdaje sobie sprawę, co tak naprawdę ukryte jest właśnie pod tym pojęciem.

Warto przyswoić sobie taki termin, zwłaszcza jeżeli mamy zamiar zrobić generalne porządki warsztatu, strychu, czy też piwnicy. Złom ma czasami dość dużą wartość, dlatego zanim coś trafi na śmietnik, powinniśmy to dokładnie sprawdzić i oszacować ile możemy dostać w skupie złomu. 

Metale kolorowe – czym tak naprawdę są ? 

Błędnym myśleniem jest niestety twierdzenie, że metale kolorowe to elementy, które pokryto różnymi farbami, które nadały im barwę. Gdy oddajemy do skupu kolorową puszkę po kawie, niestety nic nie zyskamy, jeżeli jednak znajdziemy pośród niepotrzebnych rzeczy aluminium, czy też miedź to z pewnością uda nam się zarobić. Jednym zdaniem podsumowując metale kolorowe to takie, w których składzie nie ma żelaza. 

 Jak można odróżnić metale kolorowe od żelaza ? 

Istnieje wiele sposobów. Jedni wykorzystują do tego celu magnes, inni stosują eksperymenty, ponieważ metale kolorowe to dobry przewodnik ciepła, a inni zaś patrzą wyłącznie na połysk. Najlepiej jest zapytać fachowca pracującego na skupie, który oceni czy sprzedawany przez nas złom jest faktycznie coś wart, czy otrzymamy cenę jak za stalowe fanty. Wbrew ogólnej opinii metale kolorowe odróżniają się od siebie przede wszystkim właściwościami, zastosowaniem, jak i składem, dlatego też wykonanie samodzielnych prób w garażu nie będzie rozsądnym posunięciem. Najlepiej jest poprosić o pomoc fachowca w skupie złomu. Nie zawsze bowiem musimy coś sprzedać, możemy też poddać to sprawdzeniu jeszcze przed otrzymaniem pieniędzy. 

Metale kolorowe z domieszką żelaza 

Niestety, jeżeli chcemy sprzedawać do skupów złomu rzeczy z domieszką żelaza, musimy liczyć się z tym, że nie zostaną one uznane w żadnym wypadku za metale szlachetne, a tym samym zmianie ulegnie niewątpliwie ich cena. Nierzadko zdarza się, iż osoby zainteresowane sprzedażą złomu próbują oszukiwać pracowników skupów. Jednakże nie udaje się to, ponieważ punkty te zaopatrzone są w specjalistyczne urządzenia, które w dokładny sposób sprawdzają wszystkie sprzedawane rzeczy.