W skupie złomu przyjmowane są przede wszystkim różne rodzaje metalu i niepotrzebnego nam sprzętu. Ponadto takie skupy przyjmują również złom stalowy.

Jest to wspaniałe postępowanie, ponieważ możemy zutylizować dużą ilość niepotrzebnych nam już przedmiotów, a przy tym odzyskać surowce, które można później wykorzystać do budowy instalacji, produkcji sprzętów, a także nowych maszyn. Recykling pozwoli nam na uratowanie różnego rodzaju złóż, przed ich zupełnym zużyciem. Skupy złomu działają całkowicie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Umożliwiają dalszy rozwój natury, jak również nie dopuszczają do całkowitego zużycia jej surowców naturalnych. Dzięki wykorzystaniu procesu recyklingu także i my mamy szansę pozbyć się przedmiotów, które utraciły już dla nas jakąkolwiek wartość i nie mamy ochoty z nich dalej korzystać. W skupie można przede wszystkim sprzedawać różne sprzęty AGD i RTV, jak również części pochodzące z komputerów, takie jak pamięci RAM, procesory, płytki elektroniczne, płyty główne, czy układy scalone. W wielu skupach można sprzedać również takie rzeczy jak : akumulatory i katalizatory samochodowe,  a także części pochodzące z instalacji elektronicznych. W skupie sprzedać można również metale szlachetne, metale kolorowe, czy rzadkie surowce. 

 Czym są metale kolorowe

Metale kolorowe to wszystkie metale, które nie mają w swoim składzie w ogóle żelaza. Mają dość charakterystyczną cechę, jaką stanowi ich połysk. Odznaczają się także dobrym przewodzeniem ciepła. Pomiędzy sobą odróżniają się właściwościami, a także zastosowaniem. 

Wyróżnić można takie metale kolorowe jak : platyna, złoto, molibden, tantal, wolfram, miedź, srebro, pallad, kobalt, nikiel, cyrkon, ołów, bizmut, kadm, cyna, tytan, cynk, magnez, czy aluminium. 

Oczywiście obecnie najbardziej wartościowym metalem kolorowym jest złoto. W każdym domu znaleźć można także z pewnością duże ilości srebrnej biżuterii, którą również opłaca się sprzedawać. Kolejny wartościowy metal stanowi miedź, którą znaleźć można w rurach i kablach. Innym bardzo cennym metalem jest aluminium, które można także znaleźć w kablach. Gdy robimy porządki na strychu, albo w piwnicy, warto jest poszukać przedmiotów które można oddać na złom.