tubafm-nutaDisco polo – jedni kochają tę muzykę, inni nie darzą jej zbytnią sympatią. Dzisiaj popularna przed laty disco polo znów wraca do łask. Widać to chociażby po wielu radiach i kanałach TV puszczających ten gatunek, ponadto organizowane są festiwale, a nawet kluby muzyczne grające tylko polskie disco.

Początki disco polo to lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku – pierwszym przedstawicielem tego gatunku stał się zespół Bayer Full, który został założony w 1984 roku. Szybko dołączyły do niego inne zespoły grające podobną muzykę, między innymi Top One, Akcent, Boys czy Fantastic, których muzyka dzisiaj uznawana jest za klasykę tego gatunku.

 

Dzisiaj disco polo przeżywa swój renesans – to nie tylko hit „Ona tańczy dla mnie”, ale również wiele innych utworów, które rozprzestrzeniają się dzisiaj błyskawicznie przez internet i to właśnie temu medium disco polo zawdzięcza między innymi swoją obecną popularność. Wystarczy spojrzeć na liczbę odtworzeni hitów disco polo na serwisie YouTube – idą w dziesiątki milionów!

 

Gdzie słuchać disco polo? Jest w czym przebierać

Ze względu na sporą popularność tego gatunku muzycznego można spotkać się z nim w wielu mediach. Do dyspozycji jest między innymi kanał telewizyjny PoloTV, który błyskawicznie stał się najpopularniejszym kanałem muzycznym w naszym kraju. Także disco polo można usłyszeć w popularnych stacjach radiowych – radio disco polo nie jest wobec tego niczym dziwnym.

 

To jeszcze nie wszystko, ponieważ muzyki disco polo można słuchać także za pośrednictwem radia internetowego – takie radio disco polo ma przewagę nad tradycyjnym tym, że puszcza tę muzykę 24 godziny na dobę, bez przerw na wiadomości, reklamy czy konkursy. Można posłuchać go między innymi pod adresem fm.tuba.pl – to popularne polskie radio on-line oferujące muzykę dla każdego.

 

Z radia fm.tuba.pl można korzystać nie tylko na komputerze, ale również na urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach wyposażonych w systemy Android, Apple iOS lub Windows. W ten sposób swoją ulubioną muzykę można mieć zawsze ze sobą!