Wyjeżdżając na zagraniczny wakacyjny wyjazd, nie powinniśmy zapominać o temacie ubezpieczenia. Jest to ważne zagadnienie, abyśmy nie stali się ofiara własnej niewiedzy bądź niedopatrzenia. Niejednokrotnie słyszeliśmy o sytuacjach, gdy ktoś na wyjeździe zagranicznym niestety uległ wypadkowi i trafił do szpitala, który zaczął liczyć koszt opieki. Jeżeli jest to krótka wizyta, wówczas jeszcze pół biedy. Gorzej, jeżeli w szpitalu spędzimy przynajmniej kilka dni, wówczas koszt leczenia może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! A jeśli jeszcze konieczne są na miejscu specjalistyczne badania bądź skomplikowane operacje, wówczas mogą być to nawet siedmiocyfrowe liczby. Sam rachunek może zakończyć się kwotą, z którą nie będziemy mieli możliwości sobie poradzić, z którą mało kto, będąc osobą prywatną, dałby sobie radę. Sprawdźmy zatem jak można by się uchronić przez taka niezwykle niemiłą niespodzianką.

Jakie działania powinniśmy podjąć, aby nasz wyjazd wypoczynkowy nie okazał się dla nas koszmarem? Przede wszystkim, pamiętajmy o ubezpieczeniu. Z jednej strony, będąc ubezpieczonym w Polsce, możemy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wyrobić sobie kartę EKUZ, która uprawnia nas do bezpłatnego leczenia w Unii Europejskiej, jednakże owa oferta leczenia jest stosunkowo ograniczona i zawiera podstawowe świadczenia.

Dużo korzystniejszym rozwiązaniem, jest wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, które będzie nas chronić i zabezpieczać w zdecydowanie szerszym zakresie. Wykupując ubezpieczenie turystyczne, chociażby na stronie bm.pl, możemy czuć się zdecydowanie bezpieczniejsi i chronieni nie tylko publiczną opieką medyczną, ale również i prywatną. Kilkudniowy pobyt w szpitalu, może nieść za sobą koszty rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Koszt takiego ubezpieczenia turystycznego wynosi natomiast kilkadziesiąt złotych. Jest to zatem kwota, którą zdecydowanie warto zapłacić, aby czuć się bezpiecznie i w pełni komfortowo w każdej sytuacji podczas wypoczynku.