W naszym domu cenimy sobie funkcjonalność i wygodę. Szczególnie sypialnia powinna być przestrzenią, w której mamy zapewnioną prywatność i warunki do wypoczynku. W związku z tym trzeba się zatroszczyć o odpowiednie miejsce do spania. Jednym z najbardziej luksusowych rozwiązań jest łóżko kontynentalne.

Czym jest łóżko kontynentalne?

Nie bez powodu nazywa się je również hotelowym, ponieważ komfort użytkowania sprawi, że będziemy się czuli jak w najdroższym hotelu. Łóżko kontynentalne ma specyficzną konstrukcję. Pierwszym elementem jest drewniana skrzynia wypełniona sprężynami bonelowymi, otoczonymi warstwą izolacyjną. To na niej opiera się cały ciężar. Skrzynia zwieńczona jest czterema stabilnymi nóżkami. Drugi element to oczywiście materac, najczęściej sprężynowy typu kieszeniowego, który tworzy dobry duet z dolną częścią. Materace do łóżka kontynentalnego zwykle są obłożone dodatkowym materiałem, np. lateksem lub pianką, co pozwala na zajęcie jeszcze wygodniejszej pozycji. 

Zalety łóżka kontynentalnego

Trudno o model łóżka, na którym można się równie dobrze wyspać. Jego budowa sprawia, że konstrukcja idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Łóżka kontynentalne są szczególnie polecane dla osób cierpiących na bezsenność. Połączenie skrzyni i wysokiej jakości materaca sprawia, że zasypianie od razu staje się łatwiejsze. Ponieważ materac ma solidną podpórkę, zadowolony z łóżka kontynentalnego będzie każdy, niezależnie od wagi ciała.

Wady łóżka kontynentalnego

Zanim jednak dokonamy zakupu po wyszukaniu łóżka Kielce, trzeba wziąć pod uwagę ograniczenia, jakie wiążą się z wstawieniem łóżka kontynentalnego do naszej sypialni.

Takie łóżko jest przede wszystkim bardzo duże. Zanim zatem ruszymy na zakupy, musimy dokładnie ocenić możliwości dostępnego metrażu. W małych pokojach łóżko kontynentalne będzie wyglądało zbyt masywnie i przytłoczy wnętrze, nie wspominając o tym, że zwyczajnie może zabraknąć miejsca na inne sprzęty. Ponadto cena jest niestety dość wysoka. Teoretycznie na rynku można znaleźć modele od 1000 zł, jednak nie są one zbyt dobrej jakości. Koszt tych lepszych zaczyna się od 4000 zł wzwyż.

Idealne łóżko do Twojej sypialni znajdziesz na https://expertsnu.pl/