Wełniane dywany to dywany, które są bardzo chętnie wybierane przez wszystkich klientów, ze względu na to, że posiadają wiele ważnych cech świadczących o ich praktycznym zastosowaniu, jak i o idealnych walorach wizualnych. Dywany wełniane są przede wszystkim naturalne. Bardzo wysoka jakość włókna powoduje, że są miękkie i miłe w dotyku. Warto poznać inne właściwości dywanów wykonanych z wełny,
co sprawi, że na pewno przekonamy się do ich zakupu. Najważniejsze cechy dywanów wełnianych

Wszystkie dywany wełniane mają właściwości antystatyczne i nie elektryzują się. Dlatego też zawsze mogą doskonale prezentować się pod względem wizualnym. Kolejną zaletą takich dywanów jest fakt, iż nie odkształcają się, ze względu na posiadaną sprężystość. Kolejną, niezmiernie ważną cechą jest odporność na zabrudzenia. Wybierając dywany wełniane warto mieć świadomość tego, że wpływają one na mikroklimat panujący w pomieszczeniu, z uwagi na to, że pochłaniają za dużo wilgoci, a kiedy jest zbyt sucho to oddają one tę wilgoć otoczeniu. Dywany zrobione z wełny stanowią dobrą izolację termiczną, jednocześnie wyciszając to pomieszczenie, w jakim zostaną ulokowane, ponieważ pochłaniają dźwięki i hałas. Dywany tego typu nie są jednak zalecane dla alergików, ponieważ mogą one pylić i może uwalniać się z nich runo w pierwszych miesiącach użytkowania. Z pewnością, dywany wełniane docenione zostaną też przez osoby ceniące estetykę, z uwagi na to, że ich trwałość kolorów jest imponująca. Oznacza to, że nawet po wielu latach można będzie odczuwać zadowolenie z użytkowania takiego dywanu. Nie bez powodu dywany z wełny poleca się kupować osobom, które cenią praktyczne rozwiązania i dla których design odgrywa tak samo istotną rolę.

Zalety wełny owczej

W produkcji dywanów wełnianych wykorzystuje się wełnę owczą. Jest to najwyższej klasy surowiec, jaki może być wykorzystany do produkcji wykładzin. Najczęściej przez producentów wybierana jest wełna nowozelandzka, używana do produkcji dywanów tkanych maszynowo, jak i ręcznie. Ze względu na opisane powyżej walory wełny nie jest dziwne to, że wykorzystuje się ją do tak reprezentacyjnych pomieszczeń jak gabinety, salony, kancelarie, czy biura. Pomieszczenia, w których znajdzie się dywan z wysokiej jakości wełny od razu zyskują sporo na walorach estetycznych. Tradycyjne dywany wełniane są najlepszym przykładem tego, jak wartość artystyczna łączy się z perfekcyjnym wykonaniem. Najczęściej wzory nawiązują do tradycji orientalnej, w połączeniu ze spokojnymi barwami. Wełniana przędza idealnie współgra z kolorami oraz z wzorami. Nowoczesne dywany z wełny wykonane są zwykle w dwóch koloryzacjach, ciepłych stonowanych barwach i w bardzo rzadko spotykanych kolorach w przędzy wełnianej. Mogą to być szarości, a także fiolet lub czerń. Ręczne wiązanie i tkanie nadaje im unikalny styl.

Najwyższej klasy dywany wełniane to najlepszy dowód na to, jak tradycyjne elementy wystroju wnętrz mogą połączyć się z nowoczesnością. Zdecydowanie się na posiadanie takiego dywanu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią perfekcję i bardzo dobrą prezencję w wystroju wnętrz. Każdy, komu zależy na tym, aby jego salon lub gabinet zyskały na atutach związanych z aranżacją wnętrz powinien zdecydować się na ten właśnie typ dywanów. Mimo, że pojawia się coraz więcej nowoczesnych modeli dywanów to dywany z wełny nadal cieszą się sporym uznaniem. Producenci świetnie zdają sobie z tego sprawę i dlatego dobierają jedynie najwyższej klasy wełnę, w zestawieniu z nowoczesnymi wzorami.