Wybór drukarni, która zajmie się realizacją naszego projektu z początku może wydawać niezwykle prostą sprawą i nie bez przyczyny!

Faktycznie sprawa jest prosta, aczkolwiek dopiero po dokładnym zapoznaniu się z tematem. 

W tym artykule chciałbym wypunktować najważniejsze aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze drukarni. Zatem zaczynajmy!

1. Atesty i Certyfikaty

Zawsze staraj się sprawdzić atesty oraz certyfikaty, którymi dysponuje drukarnia. Co prawda nie jest to jedyny wyznacznik jakości, ale na pewno certyfikacja jest rzeczą ważną i mówi bardzo wiele o tym czy drukarnia jest warta uwagi.

2. Referencje

Ważne jest, aby przejrzeć referencje firm oraz kontrahentów z jakimi drukarnia współpracuje, bądź współpracowała. Jeśli drukarnia jest w stanie pochwalić się listą flagowych i znanych marek, z którymi miała okazję współpracować – na pewno jest warta uwagi i najprawdopodobniej spełni nasze oczekiwania.

3. Studio DTP

Jeżeli masz do zrealizowania skomplikowany projekt, w którym masa segmentów polega na szczególnej personalizacji, koniecznie rozejrzyj się za drukarnią dysponującą studiem DTP, którego praca polega na zaprojektowaniu, a następnie przeniesieniu określonych wymagań klienta do właściwego oprogramowania komputerowego, Ponadto drukarnie posiadające Studio DTP najczęściej charakteryzują się najwyższą jakością.

4. Opinie użytkowników/klientów Oczywistością jest, że w dzisiejszych czasach mając rozbudowane możliwości względem przeglądania opinii, należy z nich po prostu skorzystać! Przeglądając opinie drukarni, mamy wszystko czarno na białym. Możemy znaleźć je w np. ramce stworzonej przez Google, na Facebook’owym fanpage’u lub na portalach z wirtualnymi wizytówkami. 

5. Przeglądaj social media oraz inne kanały komunikacji Przeglądając social media danej drukarni mamy bezpośredni dostęp do komentarzy, opinii, relacji klient-drukarnia oraz wgląd do obecnie realizowanych prac, projektów lub wykonywanych produktów, dzięki czemu natychmiast możemy wyciągnąć wnioski i podjąć decyzję. Mając na uwadze wymienione wyżej pięć punktów z pewnością wybierzesz idealną drukarnię, adekwatnie do swoich potrzeb! W dobie internetu bardzo łatwo zweryfikować jakość oraz możliwości firm, zatem korzystajmy z tego i wybierajmy rozsądnie.