Depilacja laserowa jest obecnie poszukiwanym zabiegiem medycyny estetycznej. Korzystają z niego masowo kobiety prócz tego również i mężczyźni. Mimo tego że samodzielnie zabieg można wliczyć jako kuracja nadmiernego owłosienia to jest on nader szeroko stosowany jako sposób do posiadania pięknej gładkiej skóry. Dlatego wskazane jest poznać się z niektórymi faktami i mitami dotyczącymi depilacji laserowej.

W Lublinie jest szeroki wybór usług kosmetycznych jednak jeden salon Laser Look oferuje je na prawdziwie wysokim poziomie wykorzystując światowej renomy urządzenia do tego. Zobaczcie co sądzą oni o depilacja laserowej w Lublinie

Skuteczność

  Jest to niechybnie najbardziej kontrowersyjny temat depilacji przy użyciu lasera. Powód jest prosty: salony reklamuje swoje zabiegi jako w największym stopniu stabilne. Obserwując Internet lub patrząc na bilbordy widujemy multum haseł o skuteczności i trwałości depilacji przeprowadzanych w danym gabinecie. Ale z całą pewnością zauważymy że bardzo często słychać dwie nazwy Vectus i Light Scheer oraz cała gama innych mniej renomowanych marek. Niestety ciężko to pisać bo sporadycznie coś takiego się zdarza ale aktualnie w Polsce (oraz na świecie) zaledwie te dwie technologie zagwarantują pełną skuteczność depilacji przy użyciu lasera. Alternatywne lasery faktycznie też mogą skutecznie depilować i dawać nadzieję usunięcie zbędnego owłosienia tylko ich skuteczność nie jest udokumentowana tak licznymi badaniami i dowodami jak pokazanej dwójki. Z czego bierze się ich wyższość? Te dwa urządzenia są pierwsze w swoim rodzaju. Light Scheer był pierwszym w kosmetologii laserem diodowym do depilacji, następne lasery diodowe to jedynie próby stworzenia czegoś równoważnego. Powinno się wtrącić że diodę do depilacji opracowała i opatentowała firma Palomar, który patent został wykupiony przez firmę Lumenis, producenta Light Scheer. A trzeba o ty wspomnieć gdyż laser Vectus jest już osobiście produktem firmy Palomar który jest ulepszoną wersją wcześniej przytoczonego lasera. Laser do depilacji Vectus jest teraz uznawany za wysoce skuteczny i stosowany w wielu znanych salonach i klinikach na całym świecie.

Trwałość

  Trwałość tz. uzyskiwane owoce zabiegu w czasie są wyraźnie wynikiem skuteczności sesji epilacji. Popatrzmy jednak na zjawisko że w krótkim cyklu czyli miesiąca czy dwóch rezultat depilacji laserem lub technologią IPL będą podobne, w obu przypadkach włosy wypadną. Mimo wszystko po właściwym laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem bazuje na rozbijaniu cebulek włosów z których od razu nic nie wyrośnie, aczkolwiek nasze systemy komórkowe poddają się stałej przebudowie, każda komórka w skórze zostaje zastąpiona z określoną częstotliwością, stąd choć się piszę że jest to trwały zabieg to skądinąd jest to ograniczone w czasie. W okresie ok. 2 lat po przeprowadzeniu skutecznej serii zabiegów depilacji następuje słaby odrost poszczególnych włosów. Okazjonalnie pożądane byłoby powtarzać serie zabiegów przypominających aby wzmacniać stały skutek depilacji laserowej.

Ból

  Jednakże różne osoby w inny rodzaj odczuwają ból i mają odmienne limity czułości to faktem jest że depilacja jest bolesny, mało tego skóra w niektórych obszarach jest bardziej czuła a w niektórych bardziej odporna na ból. Nastawiając się do sesji depilacji laserowej wypada się nastawić na ten fakt, przy tym nie można popadać w skrajność – to nie jest ból który sprawi że wyślizgniemy się z gabinetu. Ogromna cześć pań zagryzie zęby i nie pokaże sygnałów bólu, niektórzy troszkę będą cierpieć. Na pewno natomiast słyszeliśmy lub czytaliśmy w spotach reklamowych o bezbolesnej depilacji laserowej. Niestety ale są to sztuczki marketingowe lub co gorsza oszukane lasery. W ostatnim czasie wspaniałym laserem do depilacji jest Vectus Amerykańskiej firmy Palomar i pomimo tego że zabiegi nim reklamowane są określane czasami jako bezbolesne bowiem ma 3 stopiony poziom chłodzenia to uwierzcie jest to jednak głęboki ból. W ewentualności gdy nie mamy żadnych odczuć w trakcie zabiegu to wypada się zastanowić czy urządzenie jest sprawne, lub czy nie jest stosowana zbyt mała energia zabiegu. Przemyślmy jak słychać to że pierwsze zabiegi będą bardzo bolesne a następne co raz to mniej, a przy końcowym możemy czuć już jednakże lekkie ciepło. Przyczyna jest ewidentny, na początku nadmiernego owłosienia mamy najwięcej, w trakcie serii usuwania owłosienia zaczyna ich zmniejszać się stąd energia lasera zostaje rozproszona.

Bezpieczeństwo

  Bezpieczeństwo zabiegu to najistotniejszy wymiar w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się każdemu z cieniutką snopem światła która umie wszystko przeciąć. Ponadto lasery używane w medycynie nieodpowiednio stosowane potrafią sprawić wiele krzywdy. Wpływ mają tutaj dwa czynniki: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urządzenie medyczne musi dysponować wiedzę i doświadczenie, prócz tego urządzenie musi być bezpieczne i poprawnie skonstruowane. Ryzyko depilacji laserowej wiąże się szczególnie z tym że możemy wykorzystać za dużą dawkę energii która sparzy obszar zabiegowy. Odpowiedni laser do depilacji umie jednym strzałem spalić kartkę papieru pomalowaną na czarno, więc może w ten sam sposób sprawić ogromną uszczerbek na skórze człowieka. Pojawia się tu propozycja ażeby w takim wypadku nie wprowadzać większej mocy w trakcie zabiegu tak aby był on bezpieczny. Lecz z innej strony niższa moc to mniejsza skuteczność. Tutaj dochodzimy do konkluzji że zabiegi wypada robić dużą mocą ale także taką tak aby nie sprawić krzywdy ciele. Nie jest to bezproblemowe i tylko lasery pewnych producentów mogą perfekcyjnie dozować energię. Nadzwyczaj tutaj odpowiedni jest receptor który można przyłożyć do cery i odczytać konieczną moc do wykonania skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i ma go w ofercie jedynie laser Vectus. Jak widać tylko najlepsi producenci podchodzą do sprawy bezpieczeństwa w solidny sposób.

Cena

  Laserowe usuwanie owłosienia nie należy do tanich zabiegów. Ceny są zróżnicowane w zależności od wielkości części ciała którą chcemy poddać epilacji. Koszt wynika z tego że ceny laserów są bardzo duże i dla najlepszych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co odzwierciedla się w cenie zabiegu. Jednak nie można patrzeć tylko na cenę, ponieważ wygoda jaką można uzyskać posiadając cały czas gładkie ciało nie można wycenić.