Catering dietetyczny, czyli dieta z dostawą do domu – prosto, szybko i wygodnie. U kogo takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej?

Dieta z dostawą pod drzwi to nowoczesne rozwiązanie, które szturmem zdobywa polski rynek. Jeszcze kilka lat temu catering dietetyczny był usługą nową i rzadko spotykaną, a dziś można już swobodnie wybierać spośród wielu ofert mniej lub bardziej doświadczonych firm. Komu taki catering może ułatwić życie?

Rozwiązanie dla zabieganych

Catering dietetyczny to przede wszystkim usługa dla osób, którym brakuje czasu na samodzielne planowanie i przygotowywanie posiłków. Chcąc utrzymać zdrową dietę, powinno się liczyć kalorie, bilansować potrzebne składniki odżywcze, a potem znaleźć czas na częste zakupy świeżych produktów i gotowanie. W większych miastach, takich jak Wrocław, dla wielu osób jest to po prostu niemożliwe. Za dużo czasu trzeba przeznaczyć na pracę, dojazdy i codzienne obowiązki, by wolną chwilę jeszcze poświęcać diecie. A catering to gotowe posiłki na cały dzień, które trafiają rano pod nasze drzwi, przynosząc oszczędność czasu i wysiłku,

Nie tylko dla Pań

Początkowo catering dietetyczny był wybierany głównie przez kobiety, które chciały zadbać o linię, obecnie sytuacja ta jednak systematycznie się zmienia. Polacy nie tylko chcą chudnąć, ale też chcą być po prostu zdrowsi, a zbilansowana dieta to najlepsza droga ku temu celowi. Do organizmu powinno się dostarczać wszelkich niezbędnych substancji odżywczych i to w optymalnych proporcjach, a musi tak być nie tylko w przypadku diety standardowej, ale też specjalnej, np. bezglutenowej, sportowej czy wegetariańskiej. Decydując się na catering dietetyczny ustala się cel do osiągnięcia, a następnie dobiera do niego najbardziej odpowiednią dietę, uwzględniającą indywidualne zapotrzebowanie danego człowieka.

Dla figury, zdrowia i dobrego samopoczucia

Większość osób zgłaszających się firm wyspecjalizowanych w cateringu dietetycznym chce pozbyć się przynajmniej kilku kilogramów, jednak pragną to zrobić racjonalnie i zdrowo. Cześć Klientów chce natomiast po prostu odżywiać się zdrowiej, ale nie ma czasu samodzielnie o to zadbać. Tym samym Wrocław pochwalić się może zarówno osobami, które na cateringu dietetycznym schudły po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilogramów, jak i tymi, które po prostu lepiej się czują, ich wyniki lekarskie się poprawiły, a ich nastrój i energia są zupełnie inne niż przed dietą.

 

Catering dietetyczny to dobry początek zmiany stylu życia, ponieważ to nie tylko posiłki o określonej wartości kalorycznej, ale też sposób na wyrobienie i utrzymanie zdrowych nawyków żywieniowych na resztę życia, pojawia się przyzwyczajenie jedzenia niewielkich, regularnych posiłków, a także odkrywane są nowe smaki, z którymi wiele osób chce pozostać na dłużej.