ortodoncja_samoligaturujacyObecnie lekarze powinni nie tylko dysponować odpowiednią wiedzą czy umiejętnościami, ale przede wszystkim skutecznie pomagać wszystkim swoim pacjentom. Dzisiaj w zasadzie każdy lekarz bez względu na specjalizację musi mieć też kontakt, większy lub mniejszy, z urządzeniami elektronicznymi oraz wszelkiego rodzaju nowinkami technicznym. Dzięki temu mogą bowiem swoje obowiązki wykonywać znacznie sprawniej i szybciej. Na rynku wybór programów dla lekarzy jest coraz większy. Dobry program pozwala lekarzowi na większe skupienie się na problemach swoich pacjentów.

Tak jest również w przypadku stomatologów czy ortodontów. Coraz większa liczba z nich decyduje się na program dla ortodontów. Dlaczego i czy takie oprogramowanie rzeczywiście jest warte uwagi?

Na pewno profesjonalny program umożliwia przyspieszenie załatwiania spraw papierkowych i związanych z dokumentacją. Poza tym można dzięki temu w łatwy sposób utrzymać porządek w aktach. Dobrze wybrany program dla ortodontów znacznie ułatwia zapisywanie pacjentów na wizyty itd. Pozwala też szybko wprowadzić zmiany do historii choroby i nie tylko. Dobrej jakości oprogramowanie ma również i inne zalety, m.in. te związane z bezpieczeństwem danych. Nie ma obaw, że dane odnośnie pacjentów trafią w niepowołane ręce. Twórcy programów dla lekarzy gwarantują bowiem 100% bezpieczeństwo oraz zgodność z GIODO. To nie wszystko. Programy tego rodzaju w automatyczny sposób przypominają oraz znacznie ułatwiają tworzenie ważnych kopii zapasowych. Są one niezbędne na wypadek awarii.

Dobrze jest wiedzieć, że profesjonalny program dla lekarzy pozwala od razu wystawiać faktury i rachunki za oferowane w gabinecie usługi. to więc świetne rozwiązanie dla osób, które prowadzą własne gabinety ortodontyczne itd. Dzięki temu praca jest szybsza, co przekłada się na większą liczbę obsłużonych pacjentów. Nowością na rynku są programy z nową funkcją dotyczącą analizy cefalometrycznej. Dzięki takiemu programowi leczenie jest szybsze i co więcej, skuteczniejsze.