Profesjonaliści często korzystają z usług innych profesjonalistów w różnych celach. Najczęściej korzysta się z usług kogoś innego w dziedzinie reklamy.

Reklamę trzeba wymyślić, a dopiero potem zrealizować. Reklamy w formie graficznej są najcięższe. Trzeba wyjść od dobrego pomysłu, który będzie nie tylko ładny, ale i chwytliwy. Często oznacza to długie godziny pracy. Każdy chyba jednak się zgodzi, że nawet najlepszy pomysł w praktyce może nie wyglądać najlepiej. Wszystko zależy od drukarni, która wykona dane zlecenie. Jeżeli kolory będą inne niż w projekcie, albo pewne części będą rozmazane, plakat nie będzie wyglądał dobrze mimo świetnego pomysłu. Trzeba więc wybierać takie drukarnie, które dają gwarancję jakości i są polecane przez innych. Ma to kolosalne znaczenie, zwłaszcza wtedy, kiedy chodzi o duże ilości drukowanych stron.

Dobra drukarnia

Znalezienie dobrej drukarni wbrew pozorom nie jest takie trudne. Opinie w internecie wydają się jednoznaczne. Trzeba tutaj jednak pamiętać, by dostosowywać wybór do swoich potrzeb. Przykładowo druk wizytówek jest w stanie zrealizować prawie każda drukarnia. Dużej pomysłowości tutaj nie trzeba- wystarczy sprawdzić czy jest to jedno z jej podstawowych usług, czy będzie to w zasadzie wyjątek. Z takich „wyjątków” nie należy zasadniczo korzystać, bowiem są inne drukarnie, które daną działalnością zajmują się na co dzień, przez co ją lepiej znają.

Bardzo popularny jest także druk ulotek. Tutaj trzeba postawić na najwyższą jakość. Z jednej strony mało kto zwraca uwagę na ulotki- po prostu są brane i wyrzucane do kosza. Jeżeli jednak ktoś naprawdę będzie chciał zapoznać się z treścią ulotki, o wiele chętniej to uczyni z ulotką ładną, niż źle wydrukowaną, na złym papierze. Podstawową zasadą jest więc drukowanie ulotek kolorowych, dobrych jakościowo- te czarnobiałe, na zwykłym papierze można sobie odpuścić, bowiem nie zachęcają do zapoznania się z treścią, ani tym bardziej nie świadczą dobrze o tym kogo mają reklamować.

Drukarnie wielkoformatowe

Profesjonalne drukarnie nierzadko zajmują się wielkoformatowymi drukami. To wiąże się oczywiście z kosztami. W takich sytuacjach tym bardziej należy się zapoznać wcześniej z opiniami innych- najlepiej, żeby były to duże firmy.