Jako ludzie popełniamy błędy. Nie możemy przewidzieć, co przytrafi nam się w przyszłości, więc lepiej być zabezpieczonym na różnego rodzaju okoliczności.

Warto jednak zacząć od tego, co wydaje się najbardziej prawdopodobne.

Jest kilka rzeczy, które zawsze nosimy przy sobie – telefon komórkowy, dokumenty, klucze. Paradoksalnie, każdy z tych elementów jest bardzo często przez nas zapominany, a my narażamy się na przykre tego konsekwencje. Gdy nie mamy komórki – jesteśmy odcięci od części świata i musimy liczyć na to, że nie będzie nam tego dnia potrzebna. Bez dokumentów zwykle możemy sobie poradzić, choć musimy liczyć na odrobinę szczęścia – w przypadku kontroli drogowej nieokazanie prawa jazdy może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Gdy zaś brakuje nam kluczy – jesteśmy ugotowani. Nie będziemy przecież włamywać się do własnego domu, ani otwierać wytrychem należącego do nas samochodu. Dobrze mieć zapasowe klucze na różne okazje, a każde trzymać w innym miejscu, dzięki czemu będziemy zabezpieczeni przed naszym ewentualnym błędem.

Dorabianie kluczy jest bardzo powszechną usługą – można ją znaleźć w rozmaitych miejscach, często po prostu przy okazji. Zwykle nie potrzebujemy dużej ilości czasu, by otrzymać drugi egzemplarz potrzebnego nam klucza, choć w przypadku niektórych z nich zrobienie kopii jest niemożliwe i trzeba udać się do innego punktu, który jest zaopatrzony w potrzebną do tego technologię. Warto przede wszystkim zdać się na dorabianie kluczy samochodowych – zwłaszcza wtedy, gdy z naszego auta korzysta więcej osób i częsta wymiana między nimi nimi klucza jest bardzo podatna na pomyłki i brak pamięci, aby to zrobić. Poza usługami tego typu bardzo często możemy znaleźć w takim punkcie wykonywanie innych usług, jak choćby zegarmistrz lub naprawa obuwia. Łączenie kilku małych biznesów jest tym, co pozwala osobie je prowadzącej utrzymać się na rynku, a klienci korzystający z jednej z nich, mogą czasem skorzystać też z innej, przynosząc dodatkowy zysk.

Pamiętajmy, że zabezpieczenie się przed niepamięcią teraz, może przynieść nam ulgę w przyszłości. Dotyczy to nie tylko dodatkowych kluczy, ale i wielu innych elementów naszego codziennego życia, bez których trudno nam funkcjonować.