W dzisiejszych czasach w Polsce w każdej branży panuje bardzo duża konkurencja, dlatego przedsiębiorcy pragnący wybić się na jej tle powinni zainwestować w marketing.

Oczywiście nie każdy znajdzie w swoim budżecie środki na szeroko zakrojone działania reklamowe, jednak wystarczą już proste materiały marketingowe, które wykona dla nas drukarnia cyfrowa.

Materiały reklamowe

Mimo, że większość działań marketingowych przeniosła się ostatnimi laty do internetu, to nadal warto zainwestować w fizyczne materiały reklamowe, dzięki którym wyróżnimy się na tle konkurencji. Do popularniejszych opcji należą m.in:

  • ulotki;
  • plakaty;
  • menu z logiem.

Obecnie w każdej profesjonalnej drukarni możemy zlecić nie tylko sam druk, ale również wykonanie projektu . Jest to bardzo interesująca opcja, dzięki której zaoszczędzimy sporo pieniędzy na opłaceniu grafika. Drukarnia oferuje nam wykonanie całej oprawy graficznej firmy, projektant pracuje według naszych ścisłych wytycznych, dlatego powinniśmy być zadowoleni z końcowych rezultatów. W zależności od budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na materiały marketingowe drukarnia zaproponuje nam inny pakiet. Przykładowo, jeśli jesteśmy właścicielami lokalu gastronomicznego, przede wszystkim powinniśmy pamiętać o wykonaniu estetycznego menu, które będzie przyciągać wzrok i odzwierciedlać styl naszej restauracji czy pubu. W przypadku częstej zmiany karty, można zamówić tylko oprawę do menu, a wnętrze drukować według szablonu otrzymanego przez projektanta.

Plakaty reklamowe

Należy pamiętać, że konsumenci w większości przypadków są wzrokowcami, dlatego łatwo przyciągnąć ich do siebie z pomocą efektownego plakatu, wywieszonego w witrynie naszego sklepi czy restauracji. Tego typu usługi poligraficzne nie należą do najtańszych, w końcu wydruk, ze względu na wielkość, musi być doskonałej jakości, a także wykonany na wysokiej klasy papierze. Dlatego przed złożeniem zamówienia warto zastanowić się, jakiego typu informacje pragniemy umieścić na plakacie. Jeżeli prowadzimy pub lub restaurację i organizujemy imprezę sylwestrową, na pewno warto powiadomić o tym potencjalnych imprezowiczów właśnie z pomocą efektownego plakatu. Warto również zrobić mniejsze plakaty składane, które będziemy stawiać na stołach czy ladach.