Mogłoby się wydawać, że skup złomu to już całkowity przeżytek i tego typu biznes nie ma szans na powodzenie. Jak się jednak okazuje nic bardziej mylnego.

Od paru lat, gdy zainteresowanie ekologią rośnie da się zauważyć coraz większą popularność surowców wtórnych, dlatego również złom przeżywa swój renesans. Szczególnie zaś zainteresowanie wzbudzają metale kolorowe, które musimy zaliczyć do tych najbardziej popularnych, jeśli chodzi o proces recyklingu.

Pomysł na doskonały biznes

Obecnie, gdy wiele osób zastanawia się nad własną firmą okazuje się, że skup metali kolorowych może być idealnym rozwiązaniem, które przyniesie stałe zyski a jednocześnie sprawi, że walnie przyczyniać się będziemy do ochrony środowiska. Skup metali kolorowych może być interesem bezpiecznym, ponieważ nie jest to pomysł na firmę, który jest szczególnie popularny, tym samym konkurencja nie jest tak duża. Działalność może nie jest prestiżowa, ale nie da się zaprzeczyć, że może być dochodowa.

Jak założyć taką działalność?

Prowadzenie tego typu działalności wymaga załatwienia kilku istotnych formalności. Zanim będziemy mogli rozpocząć działanie trzeba będzie zarejestrować firmę i uzyskać od Urzędu Miasta zezwolenie na gromadzenie metali. Jest to możliwe, jeśli urząd stwierdzi, że nasza działalność nie będzie narażać na skażenie wód i gruntów znajdujących się w pobliżu. Można taką gwarancję uzyskać, jeśli zweryfikujemy plan zagospodarowania przestrzennego dla danej działalności. Przygotowanie miejsca również ma duże znaczenie, trzeba między innymi zadbać o to, by nasze składowisko było ogrodzone i zabezpieczone przed tym, że osoba niepowołana nie będzie mogła uzyskać do niego dostępu. Jeśli chodzi o metale kolorowe, jeśli nie będą dobrze zabezpieczone mogą stać się bezpośrednim zagrożeniem dla osób, które będą miały z nim kontakt i nie będą do tego przygotowane.

Otwarcie takiej działalności wymaga inwestowania w maszynę do cięcia metalu i jego dalszej obróbki, przyda się samochód z przyczepą, konieczna będzie również duża waga, budynek biurowy i działka na składowisko. Tego typu inwestycje będą jednak warte uwagi, ponieważ z czasem przyniosą nam zwielokrotniony zysk. Praktycznie w każdym urządzeniu domowym znajdziemy cenne metale, które można ponownie wykorzystać, dlatego taka działalność może przynieść duże zyski.