Portfel, jest akcesorium niezbędnym każdemu. Przechowujemy w nim nie tylko pieniądze i karty płatnicze, ale także dokumenty, zdjęcia bliskich osób i ważne wizytówki. Jak wybrać portfel który będzie piękny, wygodny, praktyczny i trwały?

Postaw na jakość ponadczasowa elegancja wyrobów skórzanych

Wybierając portfel powinniśmy postawić na jakość. Na rynku jest duża ilość portfeli damskich i męskich z różnego typu materiałów. Jednak nic nie pobije pod względem jakości i wyglądu portfela skórzanego. Naturalna skóra jest materiałem trwałym i przyjemnym w użytkowaniu. Z czasem nabiera niepowtarzalnej klasy. Portfele skórzane starzeją się zdecydowanie ładniej niż te wykonane ze skóry syntetycznej i innych materiałów jak nylon, cordura, bawełna czy poliester.

Skóra użyta w wyrobach galanteryjnych to klasa sama w sobie. To materiał używany od wieków, naturalny i elegancki. Rodzaje skóry są rożne i przy wyborze portfela skórzanego warto wiedzieć z czego jest wykonany. Włoska, garbowana lub lakierowana skóra jest ponadczasowa i niezwykle elegancka. Skóra bydlęca i  cielęca charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Zamsz jest elegancki, jednak trudny w pielęgnacji. Zniszczony nie wygląda dobrze. Dla odważnych i nieco ekstrawaganckich dostępne są także portfele skórzane ze skóry węża, krokodyla, lub imitujące wzory ich skóry.

Portfel dla eleganckiego mężczyzny i modnej kobiety

Galanteria skórzana oferuje szeroki wybór modeli portfeli. Są niewielkie portmonetki dla kobiet i większe portfele dla mężczyzn.

Wybierając portfele męskie powinniśmy zastanowić się co będziemy w nim przechowywać. Jeśli nosimy ze sobą tylko kartę płatniczą i kilka banknotów wystarczy nam niewielki portfel z małą ilością schowków i kieszonek. Jeśli mamy w zwyczaju nosić w portfelu więcej model skórzanego portfela powinien być dopasowany, posiadać odpowiednia ilość przegródek i kieszonek. W wypadki schowków na monety trzeba zwrócić uwagę na zapięcie. Zbyt duża ilość rzeczy w małym portfelu psuje jego wygląd. Staje się wypchany i nie estetyczny. Dodatkowo, w takim wypadku ciężko szybko znaleźć potrzebne rzeczy i utrzymać porządek

Portfele damskie to gałąź produkcji w galanterii skórzanej, gdzie liczba modeli i wzorów jest ogromna. Podobnie jak w przypadku portfeli męskich należy zastanowić się co w portfelu będziemy nosić. Jeśli posiadamy mnóstwo kart lojalnościowych do rożnych sklepów, z których regularnie korzystamy, watro aby w portfelu znalazło się dla nich miejsce. Jeśli nie mamy w zwyczaju nosić wielu rzeczy lepiej sprawdzi się mały portfel ,etui albo nawet bilonówka.

Wybierzmy portfel piękny i wygodny. Taki, który będzie nam dobrze służył i cieszył swym wyglądem. Niezależnie od modelu, portfele skórzane są najlepszym wyborem.