Formy silikonowe to prosty i ciekawy sposób na własnoręcznie przygotowanie domowe działa sztuki. Bardzo dużo osób hobbistycznie lub zawodowo zajmuje się przygotowaniem przedmiotów codziennego użytku, których podstawą jest wcześniej przygotowana, odpowiednia forma silikonowa. Propozycje zastosowania form silikonowych mnożą się w szybkim tempie, a grono odbiorców poszerza się z każdym dniem. Formy silikonowe EcoFlores to propozycja dla szczególnie wymagających osób, chcących pogłębić swoje umiejętności i wzbogacić posiadany zbiór.

Formy silikonowe zostały szczególnie ukochane przez wszystkie osoby uwielbiające zabawę z odlewami gipsowymi. Różnorodne figurki powstające w domowej atmosferze, mają niezwykły czar, pieczołowicie wydobyty pracą własnych rąk. Zachwycają rodzinę i znajomych, mogą stanowić elementy prywatnej kolekcji lub zasilić zbiory innych kolekcjonerów. Praca z odlewami gipsowymi  to także świetna forma zabawy z dziećmi w domu, w przedszkolu czy w szkole. Urozmaica godziny lekcyjne, wprowadzając najmłodszych w świat rzeźbiarstwa i kreatywnego tworzenia świata. Trudno znaleźć osobę, która choć przez krótką chwilę nie zechce  poddać się urokowi zabawy z masą plastyczną lub z gipsem ceramicznym, i dopasowaniem jej do kształtu formy silikonowej. Odnośnie kształtu, to tutaj mamy ogromny wybór na rynku i ciężko zdecydować się na zakup najlepszej formy. Znajdziemy tutaj serduszka, malinki, truskawki, jabłuszka, rybki, kubeczki i wiele, wiele innych, a taki szeroki wachlarz oferty potrafi przyprawić o zawrót głowy. Dzięki nim można przygotować całą serię zabawek i dekoracji, które wzbogacą szkolne lub domowe zasoby. Pięknie pomalowane i zapakowane mogą też stać się naszym flagowym produktem hand made, gotowym do sprzedaży. Na całym świecie, w tym i w Polsce, widać, że wyroby wykonywane ręcznie cieszą się coraz większą popularnością i szacunkiem. Produkty hand made stają się pożądanym wyrobem eksportowym, a niekiedy symbolem regionalnym, co bardzo wspomaga i napędza sektor rękodzielniczy.

Formy silikonowe EcoFlores to szeroka gama wzorów, które pozwolą na przygotowanie niepowtarzalnych i ciekawych kształtów. Nie zawierają składników szkodliwych dla zdrowia i mogą być używane nawet kilkadziesiąt razy w zależności od potrzeb. Wszystko to daje nam możliwości tworzenia naszym małych, niepowtarzalnych arcydzieł, które tworzone z pasją i miłością do piękna, potrafią przerodzić się w unikatową kolekcję.