garage-3114573_960_720Garaż to miejsce, którego przeznaczenia nikomu tłumaczyć nie trzeba – ma ono za zadanie chronić samochód zarówno przed potencjalnymi złodziejami, jak i warunkami atmosferycznymi. Jednak na tym możliwości jego wykorzystania wcale się nie kończą! Zobacz, jak jeszcze można wykorzystać go w praktyczny sposób!

Garaż jako magazyn narzędzi ogrodniczych i zwykłych

Masz własną działkę lub posesję, a nie masz ochoty kupować domku na narzędzia? Wykorzystaj do tego garaż – obojętnie, czy jest on blaszany, drewniany czy ocynkowany. To doskonałe miejsce na kosiarkę, podkaszarkę elektryczną i spalinową, a także inne narzędzia ogrodnicze. W ich przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, aby trzymać je wraz z samochodem – półki lub regały (możesz kupić gotowe lub cięte na wymiar) pozwolą na przechowywanie ich w należytym porządku, nie zagracając wnętrza. W garażu przechowasz także zwykłe narzędzia  – zarówno przeznaczone do samochodu, jak i prac remontowych. Nie będą przeszkadzać w trzymaniu samochodu, ani też nie będą zajmować cennej przestrzeni, jeśli powiesisz je na płytach perforowanych – mogą być one przymocowane do ściany lub wykonane jako przesuwane ścianki.

Garaż jako magazyn… wszystkiego

Jeśli garaż stoi pusty, nie marnuj miejsca! Możesz tanim kosztem kupić regały i półki – a jeśli masz żyłkę majsterkowicza, wykonać je samodzielnie – dzięki czemu zmienisz go w magazyn rzeczy wszelakich. Na regałach możesz trzymać, co tylko chcesz – ubrania, narzędzia, książki, niepotrzebne części, materiały budowlane, farby, itp.  Dzięki temu optymalnie wykorzystasz posiadaną przestrzeń, odciążając dom czy mieszkanie od przechowywania niepotrzebnych rupieci.

O czym musisz pamiętać?

Obojętnie, czy używasz garażu jako miejsca na przechowywanie narzędzi ogrodniczych czy zwykłych, musi być on odpowiednio wentylowany. Najprostszym wyjściem jest garaż z oknami. Dlatego warto zwrócić uwagę na ofertę CGT – są to specjaliści od konstrukcji garaży stalowych i ocynkowanych. Oferowane przez nich garaże można wyposażyć w dowolną ilość okien uchylnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko zapewnia się naturalne oświetlenie wnętrza, ale również łatwo wietrzyć pomieszczenie – co zapobiega pojawianiu się grzyba, a także jest nieodzowne, jeśli przechowujesz w  garażu paliwo, farby i podobne materiały wydzielające wonie groźne dla zdrowia w większym stężeniu.

Pełną ofertę CGT znajdziesz na oficjalnej stronie producenta – zobacz już dzisiaj, który z jego garaży będzie najlepiej nadawać się dla Ciebie!