Dywany z kolekcji Venus to dywany ekskluzywne, jakie można ułożyć tak naprawdę we wszystkich pomieszczeniach domowych, ponieważ są dosyć uniwersalne. Nie bez znaczenia jest to, że każdy taki dywan można również zamieścić na tarasie. Te dywany w kształcie prostokąta podkreślą charakter nowoczesnych mieszkań.

Cechy dywanów Venus

Generalnie, każdy dywan Venus poleca się głównie tym osobom, które są wymagające, jeśli chodzi o design wnętrz. Są to bowiem dywany eleganckie, kunsztowne i co najważniejsze, unikatowe. Zazwyczaj są to dywany jednokolorowe, bądź stanowiące mieszankę kilku, wyrazistych kolorów. Kolekcja Venus produkowana jest przy użyciu technologii Heat set, co sprawia, że wszystkie re dywany mają długie włosie, dużą gęstość runa, a także są przyjemne i miłe w dotyku. Wykonane są z przędzy polipropylenowej, uszlachetnionej za pomocą techniki termicznej stabilizacji. Włókna dywanów z kolekcji Venus mają również właściwości antyelektrostatyczne. Właściciele dywanów z kolekcji Venus cenią sobie w nich to, że są one bardzo łatwe do wyczyszczenia. Można to zrobić wyłącznie za pomocą odkurzacza, bądź przy większych zabrudzeniach – przy użyciu specjalnych szamponów. To zaś pozwala zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy wydać na pralnię. Każdy dywan Venus posiada włókna w 100% syntetyczne, dlatego dywany te uznaje się za wyjątkowo wytrzymałe. Co ciekawe, to, że przędza owych dywanów poddana jest obróbce cieplnej sprawia, że uzyskuje się efekt delikatnej puszystości.

Gdzie można umieścić dywany Venus?

Nowoczesne dywany Venus można umieścić w zasadzie w każdym z pomieszczeń domowych. Będą dawały dobre wrażenia wizualne w salonie, sypialni, gabinecie, pokoju młodzieżowym, czy w dużej jadalni. Nie bez znaczenia jest to, że dywan Venus można też potraktować jako makatę naścienną. Te dywany w kształcie prostokąta mają wyjątkowy wygląd. Łączą w sobie funkcjonalność i piękno, a więc nadają się też do pracowni artystycznych. To, że dywany Venus można wyczyścić wyłącznie domowymi sposobami jest ich kolejnym walorem. Nie ulegają one też szybko zabrudzeniom, co powinny docenić osoby, które nie lubią zbyt często sprzątać. Regularne używanie odkurzacza, bądź skorzystanie ze specjalistycznych środków, kiedy zajdzie taka konieczność powinno wystarczyć.
Dywan Venus, jaki znajdzie się w naszym domu bezsprzecznie będzie się idealnie prezentował przez wiele lat. Można wybierać spośród naprawdę ciekawych wzorów, wręcz kojarzących się z grafikami, także na pewno dywan taki dopełni całości danego wnętrza. Może być to wzór geometryczny, lub dowolna grafika, co powoduje, że dywan taki idealnie może nadawać się do reprezentowania stylu pop art. Kiedy kupujemy dywan Venus to mamy świadomość, że naprawdę wpłynie on na to, że wnętrze w naszym domu lub biurze będzie oryginalne. Regularne czyszczenie nie jest trudne, ze względu na to, że kolekcja Venus wyróżnia się gładką powierzchnią dywanów. Jak więc widać, istnieje wiele powodów „za”, aby zainwestować w tego typu dywan.