2Przy zakupie obuwia, bez względu na to, czy chodzi o szalenie modne dzisiaj slip-on buty, czy dowolny inny model, jest sporo rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Oprócz właściwego rozmiaru i szerokości buta, optymalnego dopasowania, umiejętnego wykonania oraz zastosowania wysokiej jakości materiałów – jest jeszcze wiele innych czynników, które są istotne, jeśli chodzi o jakość i ostateczny wybór.

Chcemy, abyś czuł się komfortowo w swoich butach tak długo, jak to możliwe, stąd udzielamy kilka przydatnych porad dotyczących zakupu kolejnej pary.

Wybór idealnych butów: od czego zacząć?

Najważniejsza zasada: buty powinny dopasowywać się do kształtu stóp, a nie na odwrót. W związku z tym nowy but powinien idealnie pasować do stopy pod względem długości i szerokości. Co najważniejsze, Twoje palce potrzebują wystarczającej przestrzeni (poruszają się do 0,5 cm z powodu ruchu biernego podczas chodzenia).

Ta porada tyczy się slip-on butów i innych na płaskiej podeszwie, jednak nie dotyczy obcasów – tutaj idealne dopasowanie bez naddatku przestrzeni to jeden z najważniejszych czynników zapewniających komfort użytkowania.

Mimo tego, że porady takie jak ta są dość oczywiste – wiele osób kupuje buty, które nie pasują prawidłowo – ponoć jest to prawie 80 procent (!). To niewiarygodnie wysoka liczba. Tutaj ciekawostką jest to, że:

kobiety mają tendencję do kupowania butów, które są zbyt małe,

mężczyźni częściej kupują buty, które są zbyt duże.

Aby temu zapobiec warto (w miarę możliwości) inwestować w buty wykonane z miękkiej skóry i zapewniać stopom wystarczającą przestrzeń i to we wszystkich trzech wymiarach:

wysokość,

szerokość,

długość.

 

Gdy tylko but zacznie się ocierać o skórę, wiesz, że nie jest on odpowiedni dla Ciebie. Nie daj się nabrać na klasyczne powiedzonka, typu „z czasem się rozchodzą”. Buty powinny idealnie pasować od razu, w przeciwnym razie nie powinieneś ich kupować. Twoje stopy na to zasługują!

Kupujesz slip-on buty: zrób to na spokojnie!

Buty slip-on są dość wyjątkowe, bowiem z założenia wydają się jednym z najwygodniejszych rodzajów obuwia i to staje się czasem zgubą, bo wiele osób z tego powodu nie przykłada się do ich wyboru, zakładając że wystarczy rozmiar i na pewno nie będzie powodów do narzekania na komfort.

Wskazówka z naszej strony jest taka: nigdy nie spiesz się przy zakupie butów, bez względu na to, czy chodzi o czółenka, czy masz zamiar rozejrzeć się za slip-on butami. Powinieneś również sprawdzić wnętrze obuwia pod kątem szwów, które mogą być niewygodne, a także wypukłości lub czy nie występują jakieś stwardniałe obszary. Wielu producentów obuwia nie dopracowuje w pełni swoich butów, aby obniżyć koszty – w rezultacie szwy, wybrzuszenia i krawędzie są stałym ich elementem. Jeśli chcesz tego uniknąć – zawsze szukaj obuwia wyższej jakości.