Freelancerzy, przedsiębiorcy, sklepy internetowe – wszyscy zastanawiają się, jak zdobyć rekomendacje, które pomogą im w powiększeniu grona swoich klientów.

Rekomendacje to coś więcej, niż tylko ciekawy element strony internetowej – zadowoleni klienci mogą również polecić Cię swoim znajomym i zaprzyjaźnionym kontrahentom, dzięki czemu rozszerza się sieć Twoich klientów. Dlatego pozyskanie opinii o Twojej pracy od klientów jest takie ważne – ponadto jest to reklama w 100% darmowa. Jak prosić o rekomendacje i je otrzymywać? Sprawdź nasz krótki poradnik!

 

Pytaj o referencje po każdej sprzedaży

Wpleć to pytanie w Twoją ścieżkę sprzedażową, żeby nigdy o nich nie zapomnieć. Pamiętaj, że pozyskanie pozytywnego feedbacku dla Twojej działalności jest darmowe i bardzo ważne dla Twoich przyszłych klientów – dlatego nie bój się o nie prosić. To nic złego i nie świadczy źle o Twojej firmie.

 

Polecenia – zaproponuj wprost.

Po zakończonej transakcji po prostu wspomnij klientowi, że jeśli zna kogoś, kto może potrzebować Twoich usług, to będziesz wdzięczny za polecenie. Klient sam o tym po prostu nie pomyśli, a taka uwaga zwiększy pewność, że jeśli będzie okazja, to nie zapomni o Twojej firmie.

 

Jak pozyskać rekomendacje? Pomóż swojemu klientowi!

Klienci często nie chcą pisać rekomendacji – nie mają czasu ani pomysłów na to, żeby je właściwie skomponować i przesłać. Wykręcają się więc, zwlekają, aby na końcu przesłać Ci przesłodzony, sztuczny tekst, który nie nadaje się do umieszczenia na stronie internetowej. Dlatego zawsze warto zaproponować, że sami napiszemy treść i damy klientowi do podpisania – ułatwimy mu zadanie i zyskamy dokładnie takie referencje, jakbyśmy chcieli.

 

Spróbuj ankiety

99% zadowolonych klientów? A jaki masz na to dowód? Przeprowadzenie ankiety wśród klientów ma wiele plusów – pytania pomocnicze podpowiadają klientowi najlepsze odpowiedzi, zyskasz cenny feedback na temat swojej działalności, strony internetowej i sposobu pracy, a do tego możesz zyskać odpowiednie dane na swoją stronę www. Nic dodać, nic ująć!

Jak zdobyć rekomendacje dla swojej działalności? Przede wszystkim wykonując wspaniałe usługi i aktywnie podchodząc do gromadzenia opinii. Pamiętaj, że portfolio to nie wszystko, na klasyczne reklamy wydaje również Twoja konkurencja, a referencje to darmowa reklama, a przy tym niezwykle skuteczna. Zdobądź więcej zleceń już dziś dzięki sile rekomendacji – to naprawdę działa.

Więcej informacji uzyskasz na: bnipolska.pl