hadis-safari-777176-unsplashMezoterapia igłowa to zabieg, który znany jest w medycynie niemal od 50 lat. Początkowo wykorzystywana do leczenia migreny, żylaków, a nawet łuszczycy i łysienia. Obecnie stosowana w gabinetach medycyny estetycznej jako nieinwazyjna metoda rewitalizacji skóry. Cieszy się coraz większą popularnością. Jak przygotować się do zabiegu mezoterapii igłowej? Przekonaj się jakie to proste.

Długotrwały efekt
Technika mezoterapii igłowej polega na wykonaniu niewielkich mikronakłuć i wprowadzenia pod skórę składników aktywnych, które poprawią mikrokrążenie, odżywią i dotlenią komórki. Pamiętaj, że najtrwalsze efekty uzyskasz, gdy zabieg będzie wykonany na odpowiednio ukrwionej i zadbanej skórze. Warto więc rzucić palenie, ponieważ ma ona negatywny wpływ na kondycję naszej cery. Papierosy obkurczają naczynia krwionośne i wypłukują cenne składniki odżywcze. Zadbaj o uzupełnienie podstawowych witamin! Wzbogać swoją dietę o odpowiednią ilość warzyw i owoców. Możesz również zastosować suplementy, które podniosą poziom witaminy K w Twoim organizmie, dzięki czemu zapewnisz sobie lepszą krzepliwość krwi i uszczelnisz naczynia krwionośne.
Uczulenie na substancje aktywną
Mezoterapia igłowa to zabieg bardzo bezpieczny, ale musi być przeprowadzony w sterylnych warunkach. Warto wybrać sprawdzoną klinikę medycyny estetycznej. Aby ją znaleźć, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło mezoterapia igłowa Gdańsk.  Ponadto dobrze jest zrobić zestaw podstawowych badań przed przystąpieniem do zabiegu, aby mieć pewność, że nie wystąpi u nas reakcja alergiczna. Często też przeprowadza się test poprzez nałożenie niewielkiej ilości substancji, która ma być wprowadzona pod skórę, w niewidocznym miejscu na ciele. Jeśli nie wystąpi odczyn, można przystąpić do zabiegu.
Przeciwwskazania
W przypadku zmian skórnych takich jak łuszczyca, opryszczka, czy egzema nie zaleca się przeprowadzania zabiegu mezoterapii igłowej. Osoby, u których występuje skłonność do pękających naczynek również powinny z niego zrezygnować. W takiej sytuacji lepiej zastosować technikę bezigłową.