Zmysł wzroku jest niezbędny, aby poznawać świat. Mimo to często lekceważymy i zapominamy o jego potędze. Zaniedbujesz swoje oczy, a ten narząd bardzo szybko zaczyna szwankować. Dostanie się do odpowiedniego, wykwalifikowanego specjalisty nie jest proste, a szczególnie na NFZ. Gdzie szukać w takim razie pomocy?

Okulista Lublin – kiedy warto pójść?

Badanie wzroku powinno być przeprowadzane raz w roku. Jednakże w praktyce, pacjenci trafiają do okulisty, gdy pojawiają się już problemy ze wzrokiem. Na ogół są to problemy z ostrością widzenia. Jakie objawy powinny Cię skłonić do odwiedzenia okulisty? Wśród nich na pewno znajdziesz:

  • Pieczenie i swędzenie oczu;
  • Zawężenie pola widzenia;
  • Światłowstręt;
  • Chroniczne przekrwienie oczu;
  • Silne i nawracające bóle głowy.

Wiele chorób, nie tylko te, które związane są z narządem wzroku, rozwijają się powoli, ale wielu pacjentów je bagatelizuje. To ogromny błąd, ponieważ choroby oczu często zwiastują wiele poważnych schorzeń typu – cukrzyca lub choroby ciśnienia.

Okulista Lublin – badanie wzroku

Najważniejszym etapem wizyty u okulisty jest szczegółowy wywiad lekarski. W jego trakcie lekarz gromadzi informację na temat objawów, przebytych chorób lub przyjmowania leków. Należy się również przygotować na pytania dotyczące pracy, ponieważ często zdarza się, że w pracy jesteśmy narażeni na czynniki, które działają szkodliwie na zdrowie oczów.

W trakcie wizyty lekarz może zbadać ostrość wzroku lub ciśnienie w gałce ocznej.  Jeżeli okulista podejrzewa jakieś zaburzenie ogólnoustrojowe, to może wykonać wziernikowanie dna oka.

Okulista Lublin – postaw na profesjonalistów!

Powyższe informacje przekonały Cię do tego, że pora już na wizytę u okulisty? Zapraszamy do Centrum Dobrego Widzenia Opiticon!

Może się jednak okazać, że okulary czy soczewki wcale nie są Ci potrzebne, a na poprawę komfortu widzenia wystarczy zastosowanie dobrych kropli do oczu, ale tego nie dowiesz się bez badania. Nie unikaj wizyt u okulisty, to nie boli!

Więcej informacji: https://opticon-cdw.pl/