Drzwi zewnętrzne muszą być wybierane rozsądnie, to bowiem element który musi stanowić połączenie udanej estetyki z bezpieczeństwem. Dla wielu osób kluczowym kryterium przy wyborze jest cena.

Jednak w rzeczywistości nie powinno być to najważniejsze kryterium. Może być tak, że dany model drzwi będzie bardzo drogi, a będzie miał niską jakość, natomiast tanie drzwi mogą mieć całkiem sensowne parametry.

Jaki materiał na drzwi?

W sprzedaży znajdziemy drzwi wykonywane z różnych materiałów. Dostępne są drzwi z drewna, PCW czy aluminium bądź stali. Te ostatnie w przypadku drzwi wejściowych ze względu na swoją trwałość są często wybierane. Stalowe drzwi wykończone mogą być okleinami, które imitują drewno. Nieco droższe produkty otrzymują wykończenie ze sklejki bądź drewna. Jeśli ktoś będzie chciał zdecydować się na drzwi drewniane musi zdawać sobie sprawę z tego, że to drogi produkt. Zazwyczaj na powierzchni drewna przygotowywany jest fornir z dębu, sosny czy mahoniu. Drewniane drzwi charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami cieplnymi, dlatego zasługują na uwagę. Spośród wszystkich proponowanych obecnie rozwiązań drzwi drewniane prezentują się również najbardziej elegancko, dlatego od strony estetycznej są wyborem wyjątkowym.

Bezpieczeństwo

Nie można zapominać, że drzwi wejściowe to również element zabezpieczenia domu przed złodziejami. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą drzwi antywłamaniowe. Tego typu konstrukcje wyposaża się w stalowe ramy i ożebrowanie konstrukcji. W momencie, gdy włamywacz chce wyciąć otwór w drzwiach ożebrowanie będzie się obracać, tak że nie będzie można doprowadzić do jego przecięcia. Drzwi antywłamaniowe na odpowiednim poziomie są to te, które określa się klasą 3 bądź 4 antywłamaniowości. Decydując się na taką propozycję otrzymujemy od producenta gwarancję, że przez minimum 20 minut będą one stawiać opór złodziejowi nawet jeśli będzie wyposażony w profesjonalny sprzęt. Ważne, by w tego typu drzwiach pojawiały się również bolce zagłębiające się w otwory ościeżnicy po ich zamknięciu. To sprawi, że nie będzie można takich drzwi wyważyć. Oczywiście montujemy dwa zamki do tego typu drzwi, centralny z trzema ryglami i do tego drugi zamek po stronie pomieszczenia.