suknie-slubnePlanujesz ślub i tego dnia chcesz wyglądać wyjątkowo. Zastanawiasz się nad wyborem sukni ślubnej, a ten nie jest łatwy. Mnogość modeli powala. Poznaj kilka rad, które podpowiedzą Ci, jak wybrać tę jedyną.

Najnowsze trendy w modzie również kuszą różnorodnymi modelami, fasonami. Najważniejsze jednak, abyś tego dnia czuła się komfortowo.

Poszukiwania czas zacząć

Dobrze, jeśli przyszła panna młoda wybierze się z kimś, kto jej doradzi w „ślubnych” zakupach. Może to być przyjaciółka, druhna, koleżanka, ale również specjalista – projektant, stylistka. Istnieją miejsca, np. Atelier Juta & Pietkiewicz, gdzie można umówić się na konsultacje. Tam znawcy mody ślubnej dobiorą odpowiedni fason do Twojej sylwetki, a jednocześnie skomponują dodatki, aby tworzyły z sukienką jednolitą całość. W takim miejscu możliwe jest również uszycie sukienki z dostarczonego materiału albo z dostępnego na miejscu u projektantów. Dzięki temu załatwimy wszystkie sprawy w jednym miejscu i tym samym zaoszczędzimy czas.

 

Metoda prób i błędów

Pamiętajmy, że wygląd sukni, którą widziałaś w Internecie może znacznie odbiegać od Twoich wyobrażeń, kiedy ją przymierzysz. Czasami jest tak, że wystarczą niewielkie poprawki, ale nieraz okazuje się, że wskazany model kompletnie nie pasuje do danej osoby. Często jest też tak, że przyszła panna młoda musi przymierzyć kilka, a nawet kilkanaście sukienek, aby wybrać tę, w której wygląda i czuje się najlepiej. Odpowiednio dopasowana suknia musi eksponować Twoje zalety figury, a ukrywać ewentualne jej mankamenty.

 

Pamiętaj o czasie

To słuszna uwaga. Poszukiwania sukni najlepiej rozpocząć nie później niż 3 miesiące przed ślubem. Dzięki temu masz sporo czasu na znalezienie tej właściwej, wprowadzenie pewnych poprawek, umówienie się na przymiarki itp. Wiadomo również, że pewne dokonywane zmiany u krawcowej też trwają (zwłaszcza, jeśli w danym momencie jest więcej zamówień), więc dobrze jest mieć wystarczająco dużo czasu, aby zrobić to na spokojnie. Pośpiech może nie działać korzystnie na naszą korzyść.

 

Para idealna

Przy wyborze sukni ślubnej, warto zwrócić również uwagę na pana młodego. Liczy się kolor garnituru, jego wzrost, karnację. Dzięki temu uda się stworzyć kompozycję, która będzie się wzajemnie uzupełniała.