Przyjęcie weselne to bardzo ważne wydarzenie w życiu młodej pary, ich rodziców, przyjaciół oraz całej rodziny. Wszak wesele odbywa się w dniu, w którym dwoje zakochanych w sobie ludzi oświadcza, że razem chcą iść przez życie. Świętowanie tego faktu podczas przyjęcia weselnego to nieodłączna część ślubu. Niektóre pary młode marzą o weselu z hukiem, a inne pragną skromnego, małego przyjęcia. Poznaj atrakcje, jakie warto przygotować dla gości w weselnej przestrzeni ogrodowej!

Pomysły na atrakcje weselne, które można zorganizować w ogrodzie

Przyjęcie weselne z dodatkowymi atrakcjami w ogrodzie to doskonały pomysł na lato. Tego typu urozmaicenia przygotować można np. w malowniczej przestrzeni ogrodowej zlokalizowanej przy sali bankietowej Sobieska. Zawsze miło jest na chwilę wyjść na dwór, aby odetchnąć po energicznych tańcach lub pobawić się z dziećmi. Poznaj nasze pomysły na różne atrakcje, które doskonale sprawdzą się podczas przyjęcia weselnego!

Wypuszczanie lampionów

Puszczanie lampionów przez nowożeńców i gości weselnych coraz częściej staje się częścią programu wesela. Jest to bardzo piękny rytuał, który zazwyczaj organizuje się po zmroku. Na tę atrakcję najczęściej zaprasza się weselników o północy lub po oczepinach. Goście przy wypuszczaniu lampionów mogą wypowiadać życzenia dla pary młodej albo myśleć o własnych marzeniach. Jedno jest pewne – nocne niebo rozświetlone dziesiątkami kolorowych lampionów wygląda wspaniale i na pewno taki widok pozostanie w pamięci pary młodej i weselników na długie lata.

Zimne ognie i pokaz puszczania fajerwerków

Kolejna plenerowa atrakcja, która efektownie wygląda podczas przyjęcia weselnego to rozdanie gościom zimnych ogni. Wprawny fotograf wykona przepiękne zdjęcia w trakcie, gdy będą błyskały małe światełka oświetlające parę młodą. Takie fotografie to wyjątkowa pamiątka na całe życie. Inna piękna atrakcja wizualna dla nowożeńców i ich gości to pokaz fajerwerków. Wszyscy goście mogą zebrać się pod salą weselną i obserwować puszczane nieopodal sztuczne ognie. Obserwowanie fajerwerków rozświetlających niebo zawsze stanowi fantastyczne urozmaicenie wesela.

Pokaz barmański

Ciekawym pomysłem do zrealizowania w plenerze podczas przyjęcia weselnego jest zorganizowanie pokazu barmańskiego. Taka atrakcja doskonale sprawdza się także we wnętrzu sali bankietowej. Jednak kiedy dopisuje piękna, wakacyjna pogoda warto zdecydować się na zaproszenie gości na pokaz barmański na dwór. Profesjonalni miksolodzy znający sztukę flairu potrafią wykonać niezwykłe sztuczki podczas robienia drinków. Efektowne żonglowanie szklankami i butelkami czy podpalanie alkoholu z pewnością zrobi wrażenie na gościach. Przyrządzane w ten sposób napoje smakują wyśmienicie i dają gościom możliwość skosztowania różnych, ciekawych mieszanek. Może to być dobra alternatywa dla alkoholi, które zazwyczaj podaje się na weselu.

Sesja zdjęciowa w bańkach mydlanych

Ta plenerowa atrakcja spodoba się nie tylko dzieciom. Puszczaniu baniek zawsze towarzyszy dużo śmiechu i zabawy. W dziennym świetle mieniące się we wszystkich kolorach tęczy leciutkie kulki mydlane stanowią wyjątkową scenografię. Dobrym pomysłem może być zorganizowanie sesji zdjęciowej z udziałem gości weselnych otoczonych przez barwne bańki. Najlepsze są wtedy niepozowane fotografie, na których można uchwycić niczym niezachwianą radość dzieci i dorosłych. Takie pamiątkowe zdjęcia można po przyjęciu weselnym rozesłać gościom z podziękowaniu za udział w uroczystości i doskonałe towarzystwo.