Każdy producent mebli marzy o zadowoleniu swojego klienta. Nie każdy jednak wychodzi naprzeciw oczekiwaniom. Meble na wymiar, a zwłaszcza kuchnie na wymiar stały się bardzo popularnymi rozwiązaniami.

Każdy, kto buduje nowy dom lub urządza wymarzone mieszkanie, musi się zastanowić, jaka kuchnia będzie najlepsza. Jak wybrać odpowiednie fronty i blaty, aby kuchnia wyglądała spójnie i nowocześnie?

Fronty

Obecnie ludzie mają duży problem z wyborem frontów. Wybór zazwyczaj pada na fronty na wysoki połysk. Oczywiście ta wersja dostępna jest również w macie. Niestety ludzie nie wiedzą, jaki rodzaj frontu będzie lepiej odbijał światło pomieszczenia. Wybór ten zazwyczaj jest bardzo trudny, dlatego wybór nie jest oczywisty. Fronty na wysoki pomysł świetnie odbijają światło, dlatego mogą być stosowane zarówno w jasnych, jak i w ciemniejszych pomieszczeniach, aby odbijać światło, które dochodzi i przez to sprawiać, że pomieszczenie wydaje się jeszcze bardziej jasne. Fronty matowe świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach ciemnych. Niestety efekt odbicia na tego typu frontach nie jest ładny. Oczywiście o powierzchnie matowe dba się o wiele łatwiej, niż o te na wysoki połysk. Każdy powinien o tym pamiętać i bezwzględnie się do tego stosować. Fronty drewniane to najszlachetniejsze spośród wszystkich frontów. Od koloru i rodzaju drewna zależy to, jak będzie wyglądał front. Na szczęście do wyboru jest bardzo dużo gatunków drzewa. Stereotypem jest to, że tego typu frontu montują osoby starsze. Fronty fornirowane zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Niestety utrzymanie w czystości tego typu frontu może być niezwykle kłopotliwe. 

Blaty

Najpopularniejsze blaty to te wykonane z płyty MDF, blaty kamienne i blaty drewniane. Pierwsze z wymienionych są zdecydowanie najtańsze, przez co zyskują wielu zwolenników. Oczywiście wybór kolorystyczny w tym przypadku jest również największy z kategorii. Każdy powinien wiedzieć o tym, że odpowiedni wybór blatów i frontów to satysfakcja z pięknej kuchni. Blaty kamienne są zdecydowanie najdroższe. Na tego typu wydatkiem nie może pozwolić sobie każdy. Ludzie zamożni nie mają jednak nic do stracenia, dlatego decydują się na tego typu, drogie i efektowne rozwiązanie.