Powszechnie wiadomo, że istnieje ścisły związek między jakością pracy ludzkiej a temperaturą panującą w jej bezpośrednim otoczeniu.

Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniu ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Pył, dym, bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby i gazy krążą w całym budynku, a energooszczędne technologie budowania domów zmniejszyły naturalną wentylację świeżego powietrza.Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne umożliwiają wytwarzanie czystego, zdrowego i świeżego powietrza, usuwanie nadmiaru wilgoci i zapobieganie pojawianiu się pleśni. 

Klimatyzacja to urządzenie regulujące temperaturę, wilgotność, czystość i dystrybucję powietrza w pomieszczeniu. Klimatyzator pełni zatem wiele funkcji. Dzięki temu urządzeniu można tworzyć odpowiednią temperaturę, co daje uczucie komfortu, świeżości i aktywności w niesprzyjających warunkach pogodowych. Taka wentylacja wymienia także powietrze w pomieszczeniu, wyciągając je i wprowadzając czyste, klimatyzowane powietrze z zewnątrz. Wentylacja może być zintegrowana z systemem klimatyzacji, ale może być również zamontowana osobno. Dzięki funkcji ogrzewania przez cały rok możemy odczuwać optymalną dla siebie temperaturę, niezależnie od warunków panujących poza pomieszczeniem. 

Jest to możliwe dzięki tak zwanej pompie ciepła, która jest przyjazną dla środowiska alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych, ponieważ wykorzystuje energię z zewnątrz. Klimatyzacja także czyści powietrze, ponieważ jest wyposażona w filtry pochłaniające kurz, pyłki, dymy itp. z powietrza, dzięki czemu możemy stale przebywać w czystym i zdrowym powietrzu, co jest to niezwykle ważne dla alergików. Taka klimatyzacja pełni również funkcję osuszającą schłodzone powietrze. Dzięki takiemu urządzeniu można zatem osiągnąć odpowiednią dla nas wilgotność powietrza, co daje nie tylko poczucie komfortu, ale także zapewnia dłuższą żywotność domu i urządzeń. Odpowiedni poziom wilgotności ogranicza lub znacząco hamuje wzrost zanieczyszczeń i pleśni, co jest również priorytetem dla osób cierpiących na alergie. Podsumowując,klimatyzacja poprawia nastrój, zwiększa aktywność i kondycję, pozwala stworzyć warunki o odpowiedniej temperaturze i wilgotności, w których ich użytkownik czuje się najlepiej.