Kamienia dekoracyjnego to doskonały sposób na metamorfozę ścian zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Przy jego pomocy stworzymy niezwykle trwałą i praktyczną aranżację w szybki i nieskomplikowany sposób. Z tego względu materiał ten usatysfakcjonuje zarówno wielbicieli stonowanych aranżacji, jak i odważnych klientów, nie bojących się stylizacyjnych eksperymentów i mocnych barw.

Kamienia dekoracyjnego to doskonały sposób na metamorfozę ścian zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Przy jego pomocy stworzymy niezwykle trwałą i praktyczną aranżację w szybki i nieskomplikowany sposób. Po przewidzianej impregnacji kamienne panele przez długie lata są odporne na wszelkie zabrudzenia oraz warunki atmosferyczne. Wykorzystanie kamienia dekoracyjnego wzmaga efekt przestrzenności, a więc wnętrza wydają się optycznie większe. Kamień dekoracyjny jest wyjątkowo wytrzymały na wilgoć oraz nie osadza się na nim kurz. Szeroka gama kolorystyczna kamiennych paneli potrafi naprawdę wzbudzić zachwyt. Z tego względu materiał ten usatysfakcjonuje zarówno wielbicieli stonowanych aranżacji, jak i odważnych klientów, nie bojących się stylizacyjnych eksperymentów i mocnych barw.

Kamień dekoracyjny na ścianę – zewnętrzny

Kamień dekoracyjny wykorzystać można na zewnątrz budynku w rozmaity sposób. Najbardziej popularne jest użycie kamiennych, ozdobnych paneli do stworzenia unikatowego ogrodzenia posesji. Panele można ułożyć na całości ogrodzenia lub też tylko na słupkach albo podmurówce. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od wizji oraz gustu inwestora bądź architekta. Kamień dekoracyjny z powodzeniem odnajdzie się również na elewacji budynku, często w formie akcentów. Panele można umieścić na jednej ścianie lub ozdobić nimi wejście do domu. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie kamiennych paneli przy przydomowych tarasach, ogrodach zimowych lub altanach. Kamień doskonale współgra z roślinnością, tworząc zjawiskową kompozycję. To tylko część przykładów wykorzystania kamienia w formie zewnętrznej.

kamien-dekoracyjny-zewnetrzny-1kamien-dekoracyjny-zewnetrzny

Kamień dekoracyjny wewnętrzny

We wnętrzach pomieszczeń kamień dekoracyjny doskonale sprawdza się jako kontrast lub subtelny akcent. W pierwszym wariancie zdecydować się możemy na udekorowanie kawałka jednej ze ścian salonu, sypialni lub przedpokoju, która będzie efektownie zwracać na siebie uwagę. Ważny jest tutaj taki wybór kolorystyczny paneli kamiennych, który będzie kontrastował z ogólnym stylem pomieszczenia. Kamień dekoracyjny wykorzystany we wnętrzu jako subtelny akcent będzie natomiast wspaniale komponował się z ogólną aranżacją, dodając jej ekskluzywnego charakteru i niepowtarzalnego efektu wizualnego. Ozdobne panele będą się  świetnie prezentować przy barkach, kominkach, jako tło tv lub też jedna ze ścian w łazience. Kamień dekoracyjny tworzy niepowtarzalne wrażenie w połączeniu z odpowiednim oświetleniem. Warto więc zastanowić się nad zamontowaniem kinkietów lub niedużych lampek, które odpowiednio ukierunkowane na kamienną ścianę stworzą w sypialni, przedpokoju lub w łazience niezapomniany, nastrojowy klimat.

kamien-dekoracyjny-wewnetrzny-3

kamien-dekoracyjny-wewnetrzny

Właściwie nie ma znaczenia na jaki kamień dekoracyjny się zdecydujecie – czy to elewację czy na ścianę dekoracyjną w salonie. Zawsze ten element dekoracji wnętrz będzie głównym miejscem aranżacyjnym oraz przykuwającym uwagę odwiedzających gości.