Wymarzona suknia, idealny bukiet, wystrój sali jak ze snu… Perfekcyjny ślub, to naturalnie marzenie każdej przyszłej Panny Młodej. Wiele z nich, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, zatrudniają na ten dzień też wizażystkę. Makijaż ślubny, to równie ważny aspekt ślubnego wyglądu, co kreacja czy fryzura. Jak wykonuje się go tradycyjnie i co zrobić, żeby utrzymał się przez cały magiczny dzień?

W przypadku makijażu ślubnego, możemy zdecydować się na zatrudnienie wizażystki lub wykonanie go samodzielnie (sprawdź makijaż ślubny Gdańsk) . Pierwszy wybór gwarantuje profesjonalizm i wygodę, zdejmuje bowiem z barków Panny Młodej jeden z obowiązków. Samodzielne wykonanie makijażu ślubnego oznacza pewną swobodę i w przypadku zastosowania już posiadanych kosmetyków, dużo większą opłacalność.

Niezależnie jednak od wyboru autora makijażu ślubnego, istnieje kilka powszechnych zasad i typów dotyczących jego wykonania. Patrząc na temat dość ogólnie, makijaż ślubny łączy w sobie naturalne piękno z pewną dozą wyrazistości. Warto przed jego wykonaniem lub zleceniem go wizażystce, zapoznać się z wieloma inspiracjami oraz pod żadnym pozorem nie zapominać o wykonaniu makijażu próbnego.

Mając na uwadze, jak długo powinien być utrzymany piękny wygląd w dniu ślubu, jednym z ważniejszych jego aspektów jest trwałość makijażu ślubnego. Aby makijaż ślubny trzymał się długo i nie wyglądał niekorzystnie z upływem czasu, bardzo polecane jest nałożenie pod makijaż lekkiego kremu o nietłustej konsystencji, a po jego wchłonięciu, również bazy.

W przypadku makijażu ślubnego najbardziej klasycznym i uniwersalnym rozwiązaniem jest delikatny makijaż podkreślający kształt oka, z mniejszym naciskiem na wyraziste kolory. Szczególnie polecane i uniwersalne jest przyciemnienie zewnętrznego kącika oka przy pomocy szaro-czarnych odcieni oraz użycie jasnych i świetlistych odcieni beżu lub bieli na środkowej części powieki. Również klasyczna kreska sprawdzi się w takim makijażu znakomicie. Jeśli chodzi o makijaż ust, najbardziej naturalny wygląd zagwarantuje nam użycie odcienia różowego lub złamanego różu, o kilka tonów ciemniejszego od naszego właściwego koloru ust. Właśnie nasze naturalne usta będą też dobrym wskaźnikiem kolorystycznym, do wyboru odpowiedniego różu dla naszego makijażu ślubnego.

Istnieje wiele możliwości wykonania makijażu ślubnego.  Niezależnie od dokonanego wyboru, zapoznanie się z pewnymi typami makijażu ślubnego i radami związanymi z jego wykonaniem na pewno okaże się przydatne. Stosowanie się do tych wskazówek samodzielnie zapewni nam zadowalający efekt, a udzielenie wizażystce swoich sugestii, może znacznie ułatwić jej poznanie naszych potrzeb.