Dentystę powinniśmy odwiedzać regularnie, chociażby po to, by obejrzał nasze uzębienie, stan jamy ustnej i upewnił nas w przekonaniu, że wszystko jest w porządku.

Czym warto się kierować wybierając dla siebie odpowiedni gabinet czy klinikę stomatologiczną?

Nowoczesny sprzęt

To absolutnie jedna z najważniejszych kwestii! Klinika stomatologiczna powinna posiadać nowoczesny sprzęt, który umożliwi jej świadczenie usług na wysokim poziomie. Świetnie, jeśli w razie potrzeby od razu na miejscu może zostać wykonane zdjęcie pantomograficzne zębów, które w niektórych sytuacjach bardzo ułatwia postawienie ostatecznej diagnozy.

Pomocny personel, który nie boi się pytań

Dentysta czasami budzi w nas niczym nieuzasadniony strach, dlatego tak ważne jest, żeby personel placówki stomatologicznej był sympatyczny i wyczerpująco odpowiadał na pytania zadawane przez pacjentów. Bardzo dobrze, jeśli przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu, specjalista dokładnie go opiszę i uspokoi pacjenta. Prawidłowa interakcja ma szansę sprawić, że poczujemy się rozluźnieni i kolejne wizyty nie będą dla nas tak dużym problemem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku małych dzieci.

Nowoczesne formy znieczulenia

Gabinety dentystyczne dysponują dzisiaj naprawdę zaawansowanymi formami znieczulenia. Bardzo popularny, zwłaszcza w przypadku dzieci, jest na przykład gaz rozweselający. Pacjent powinien mieć pewność, że dentysta robi wszystko, żeby wrażenia z wizyty były jak najbardziej pozytywne oraz dba o jego samopoczucie.

Nacisk na prawidłową higienę

Stomatolog w czasie wizyty pacjenta powinien kłaść nacisk na prawidłową higienę jamy ustnej i podpowiedzieć, jak szczotkować zęby, jakich szczoteczek i past najlepiej używać oraz czego absolutnie się wystrzegać, jeśli chcemy prawidłowo zatroszczyć się o nasze uzębienie. Możliwość uzyskania od lekarza miłej i dokładnej odpowiedzi jest bardzo istotna.

Naturalnie, wybierając placówkę stomatologiczną, warto zwrócić uwagę również na koszty zabiegów, zakres usług czy kwalifikacje personelu.