slodki-bobasKoszulki niemowlęce to podstawowa część garderoby dla noworodka i niemowlaczka. Wchodzi w skład wyprawki niemowlęcej i jest niezbędną częścią odzieży, którą zabiera ze sobą ciężarna mama do szpitala. Koszulka niemowlęca, będzie pierwszym ubrankiem , jakie włożymy naszemu nowo narodzonemu dziecku. To wielka odpowiedzialność. Zwłaszcza, gdy po raz pierwszy w życiu musimy ubrać maleństwo i ogrania nas lęk,czy sobie z tym poradzimy.

Koszulki niemowlęce szyte są w trzech rozmiarach, odpowiadających długości/wzrostowi dziecka. To 56cm/62cm/68cm. Dwa pierwsze rozmiary wchodzą w wyprawkę,ten trzeci będzie odpowiedni dla troszkę starszego maleństwa. Przyjmuje się często, że dziewczynce kupujemy koszulki na 56 cm a chłopakowi 62 cm. Ale oczywiście może być dokładnie na odwrót. Przy zakupie trzeba pamiętać, aby koszulka była bezpiecznie większa, aby w żadnym wypadku nie krępowała ruchów niemowlaka. I przede wszystkim aby wykonano ją z bawełny, bez żadnych dodatków syntetycznych. W tym najwcześniejszym okresie przyjmuje się też, że koszulki niemowlęce powinny być białe, tak na wszelki wypadek. Szybko zorientujemy się, czy noworodek nie  cierpi na jakiekolwiek alergie i będziemy mogli pozwolić sobie na nieco koloru. 

Noworodek zazwyczaj bardzo szybko przybiera na wadze. Zdarza się ,że kupioną przez nas koszulkę niemowlęcą używamy zaledwie kilka razy. Jeżeli zauważymy , że dziecku robi się w niej za ciasno, trzeba ją po prostu zmienić, a tę przechować dla następnego. 

W sklepach oferowane są koszulki dla niemowlaka różnego kształtu, ale przede wszystkim różnią się one między sobą sposobem ich zapinania. Na pewno nie znajdziemy koszulki wkładanej przez główkę. Któż by się odważył? Przy zakupie warto przemyśleć rodzaj zapięcia. Dziecko przebiera się nawet kilka razy dziennie, warto wybrać takie zapięcie,które nie będzie nas stresowało przy każdorazowym przebieraniu. W ofercie sklepów znajdziemy koszulki zapinane na troczki, na płaskie napy, proste i kopertowe. Ważne,aby żadne z zapięć nie znajdowało się na pleckach, wszystkie muszą być z przodu, na ramionkach lub brzuszku. 

,