Lasery wykorzystywane są w medycynie od wielu lat z wielką skutecznością.

W latach sześćdziesiątych zostały po raz pierwszy wprowadzone w dermatologii, a potem właściwie w każdej dziedzinie medycyny.

Laser chirurgiczny

Przy zabiegach chirurgicznych laser chirurgiczny ułatwia przeprowadzenie zabiegu, pomaga dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, a równocześnie pozwala na sprawne przeprowadzenie operacji. Bezwzględnie niezastąpiony przy: usuwaniu przebarwień, znamion, tatuaży, przy zamykaniu naczynek, likwidacji rumienia, blizn, zmarszczek, czy rozstępów. Laser chirurgiczny pełni rolę „noża”, szczególnie przy usuwaniu zmian nowotworowych, ale również rozbija złogi i udrażnia narządy. Bez wątpienia skutecznie wykorzystywany w stomatologii.

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny stosowany głównie w dermatologii i medycynie estetycznej. Wykorzystuje się go do odmładzania twarzy, rąk, dekoltu, do usuwania blizn potrądzikowych, zmian skórnych i piegów. Zastosowanie lasera frakcyjnego ma również miejsce w przypadku poszarzałej, matowej, szorstkiej skóry twarzy. To nowoczesny i innowacyjny laser, łączący ze sobą wysoką skuteczność z małą inwazyjnością i bolesnością. Bardzo modny wśród zabiegów medycyny estetycznej, dający świetne efekty przy zminimalizowanych dolegliwościach po zabiegu. 2-3 godziny po zastosowaniu lasera frakcyjnego mogą wystąpić odczucia bólowe, skóra może być zaczerwieniona, czasami występuje obrzęk. Po około 6 dniach wszystko wraca do normy, a skóra z każdym dniem pięknieje.

Laser okulistyczny

Laser to można powiedzieć cudowne urządzenie stosowane w medycynie, ale szczególne miejsce zajmuje w okulistyce. Precyzyjność, możliwość sterowania komputerem zmniejsza do minimum możliwość uszkodzenia tak delikatnego narządu jak oko i tym samym świetnie zastępuje rękę lekarza, która może zawsze zadrżeć. Lasery okulistyczne są niezastąpione przy jaskrze i zaćmie, przy przyklejaniu siatkówki do dna oka, powstrzymuje krwotoki i zmiany naczyniowe wewnątrz gałki ocznej. Z sukcesem stosowane do rozcinania cyst i zrostów na rogówkach, tęczówkach, spojówkach i powiekach. To nowoczesne urządzenie jest ratunkiem dla osób z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością oraz astygmatyzmem.