Wiele osób obawia się zakupu używanego samochodu. Wiąże się to z pewnym ryzykiem. Podczas użytkowania może okazać się, że przed kupującym zostały zatajone pewne istotne informacje. Wiąże się to z ryzykiem, jednak często leasing na auto używane jest bardzo opłacalną opcją.

W sytuacji, w której dochodzi do zakupu nowego pojazdu, prosto z salonu, nabywca ma pewność, że auto zostało w odpowiedni sposób sprawdzone zarówno pod względem mechanicznym, jak i prawnym. Pewne obawy mogą zachodzić w momencie, gdy kupujący decyduje się na auto używane. Swoje obawy może rozwiać przy pomocy dogłębnego sprawdzenia nie tylko historii pojazdu, ale też jego stanu technicznego.

Na co zwrócić uwagę przy leasing używanego auta?

Firma leasingowa ma obowiązek w odpowiedni sposób sprawdzić pojazd, jednak nie zawsze jest to robione w sposób rzetelny. Mimo tego że są oni właścicielem samochodu, to leasingobiorca będzie odpowiadał za wszelkie naprawy mechaniczne. Dlatego nikogo nie powinno dziwić to, że niektóre firmy będą podchodzić do tego dość swobodnie. Z pewnością w takiej sytuacji korzystne będzie dokładne sprawdzenie samochodu na własną rękę. Tylko jak to zrobić? Wystarczy, przed podpisaniem umowy, zabrać pojazd na zaufany warsztat mechaniczny. Wszystko powinno być na nim dokładnie sprawdzone. Warto również dotrzeć do szczegółowej historii auta, aby w przyszłości się nie rozczarować.

Używane auto w leasing i co dalej?

Jeśli wciąż wahasz się, czy zdecydować się na leasing używanego auta, pomocny może okazać się dla Ciebie kalkulator leasingowy. Znajdziesz go na stronie sprawdzonej firmy CLS. To zaufany leasingodawca, któremu zależy na dobru klientów. Zapewniają oni bardzo kompleksową obsługę każdego klienta. Sam kontakt z doradcą jest bardzo uproszczony, dlatego warto z niego skorzystać i zadać mu wszystkie najistotniejsze pytania. Nie zapomnij również dokładnie przeczytać umowy przed jej podpisaniem. Dzięki temu unikniesz ewentualnych zaskoczeń w przyszłości. Jeśli już zdecydowałeś się na wzięcie leasingu – powinieneś regularnie uczęszczać ze swoim używanym pojazdem na warsztat. Pamiętaj o obowiązkowych przeglądach i naprawach, nawet tych drobnych. Umożliwią Ci one zachowanie pojazdu w jak najlepszej formie. Pamiętaj o tym, że po zakończeniu umowy będziesz mógł wykupić pojazd na własność za niewielką kwotę. Dlatego właśnie warto o niego dbać.