dlaczego-jest-wazna-szkola-bezpiecznej-jazdyBezpieczeństwo na drogach z roku na rok jest zdecydowanie lepsze, ale statystyki nadal są przygnębiające. Rocznie w wypadkach na drodze w naszym kraju ginie mnóstwo osób. W co trzecim wypadku ze skutkiem śmiertelnym giną młodzi kierowcy w wieku 18 do 25 lat. Często brawura, jazda na tzw. na drugim gazie, naruszanie przepisów ruchu drogowego i do tego brak doświadczenia to główne powody wypadków. Nawet traumatyczne przeżycia z wypadków czy kary jakie dostają kierowcy za szybką jazdę dają często krótkotrwały efekty. Dlatego trzeba poszukać bardziej skutecznego środka do nakłonienia kierowców do bezpiecznej jazdy.

Bezpieczeństwo na drogach z roku na rok jest zdecydowanie lepsze, ale statystyki nadal są przygnębiające. Rocznie w wypadkach na drodze w naszym kraju ginie mnóstwo osób. W co trzecim wypadku ze skutkiem śmiertelnym giną młodzi kierowcy w wieku 18 do 25 lat. Często brawura, jazda na tzw. na drugim gazie, naruszanie przepisów ruchu drogowego  i do tego brak doświadczenia to główne powody wypadków. Nawet traumatyczne przeżycia z wypadków czy kary jakie dostają kierowcy  za szybką jazdę dają często krótkotrwały efekty. Dlatego trzeba poszukać bardziej skutecznego środka do nakłonienia kierowców do bezpiecznej jazdy.

Co można z tym zrobić?

Powszechnie znana jest skłonność kierowców, szczególnie młodych, do przekraczania prędkości. Dlatego konieczna jest zmiana postaw kierowców i poprawa ich umiejętności w  kierowaniu autem w trudnych sytuacjach w ruchu drogowym. Pomocne mogą się okazać dodatkowe szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy organizowane przez szkoły doskonalenia jazdy np. driveracademy.pl (przeprowadzany na terenie Warszawy).

W naszym kraju istnieje już kilkanaście takich szkół przeważnie w większych miastach. Szkoły bezpiecznej jazdy w swojej ofercie mają różne kursy doskonalenia jazdy. Instruktorzy z bardzo dużym doświadczeniem, uczą kierowców prawidłowego zachowania na drodze w różnych sytuacjach. Oprócz tego można nauczyć się oszczędnej i bezpiecznej jazdy. Kursy takie organizowane są  nie tylko z myślą o młodych kierowcach ale również tych bardziej doświadczonych. Szkolenia techniki jazdy odbywają się na specjalnych torach, dlatego kierowca może się również wyszaleć za kierownicą. Instruktorzy uczą jak wyprowadzić samochód z poślizgu i doradzają jak wyjść z niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Oprócz tego możesz nauczyć się eco-drivingu, czyli umiejętności szybkiej zmiany biegów, szybkiego przyspieszania i hamowania silnikiem. Można nauczyć się płynnej jazdy i przy okazji zaoszczędzić na paliwie.

Co jeszcze uczą w takich szkołach?

W driveracademy.pl możesz nauczyć się sportowej jazdy. Kierowca pod czujnym okiem instruktora uczy się prowadzenia i poprawia umiejętność wyczucia swojego samochodu. Podczas zajęć praktycznych kierowca uczy się operować kierownicą oraz  optymalnym torem jazdy pokonywać zakręty. Można nauczyć się hamowania awaryjnego, omijania przeszkód jak również opanowania samochodu po wpadnięciu w poślizg.  Nauka ta będzie nam pomocna w przewidywaniu i unikaniu trudnych i niebezpiecznych sytuacji na drogach.  Jest to szczególnie ważne dla tych co kochają szybką jazdę i wyścigi.

Jeśli chcecie, żeby na drogach było mniej wypadków to korzystajcie z kursów doskonalenia jazdy. Siadając za kierownicę włączajcie  wyobraźnię i ściągajcie nogę z gazu. Szerokiej drogi!