Zarówno w małym miasteczku, jak i dużym mieście – takim jak Warszawa, manicure hybrydowy jest najchętniej wybieranym przez kobiety rodzajem stylizacji paznokci. Wiele czynników ma wpływ na jego powodzenie – trwałość, głębia koloru, możliwość wykonywania zabiegu raz na trzy tygodnie, a nie raz na tydzień lub częściej. Mimo to wiele kobiet wciąż ma wątpliwości odnośnie tej formy manicure. Dlatego poniżej przedstawiamy garść faktów, z którymi powinnaś się zapoznać.

Manicure hybrydowy niszczy paznokcie

MIT – Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy nie niszczy paznokci! Często nawet jest wręcz przeciwnie – prawidłowe wykonanie zapobiega łamaniu się paznokci i wpływa na ich utwardzenie. Jednakże, wpływ na uszkodzenie paznokcia może mieć nieprawidłowe przygotowanie płytki do stylizacji lub nieprawidłowe zdejmowanie lakieru, chociażby przez nieumiejętną pracę frezarką. Dlatego ważne jest, żeby stylizację wykonywała doświadczona stylistka, używając preparatów dobrej jakości.

Manicure hybrydowy u każdego jest tak samo trwały

MIT – Trwałość lakieru hybrydowego, tak samo zresztą jak lakieru klasycznego jest kwestią indywidualną i zależną od stanu naszego paznokcia. Manicure hybrydowy będzie dłużej utrzymywał się na zdrowej płytce, krócej zaś na chociażby przesuszonej. Wpływ na trwałość stylizacji ma również prawidłowe jej wykonanie – chociażby dopilnowanie, aby nie zalać skórek lakierem. Ponadto, stylistki w takim mieście jak Warszawa wykonując manicure hybrydowy dopilnują, żeby wolny brzeg był odpowiednio zabezpieczony.

Manicure hybrydowy nie dla każdego jest odpowiedni

FAKT – istnieją przeciwwskazania do wykonywania tego rodzaju manicure. Przede wszystkim choroby paznokci takie jak grzybica wykluczą możliwość wykonania stylizacji. W Warszawie podkreśla się, że manicure hybrydowy nie ma działania leczniczego – w pierwszej kolejności wszelkie schorzenia dermatologiczne powinny być skonsultowane z lekarzem, który dopasuje leczenie. Oprócz tego, przeszkodą mogą być reakcje alergiczne – jednakże w tym wypadku nie należy od razu się zrażać, gdyż gama dostępnych na rynku produktów jest tak szeroka, że nawet alergiczki znajdą dla siebie odpowiedni produkt.

Zniszczone paznokcie są przeszkodą do wykonania manicure hybrydowego

FAKT – tak samo jak choroby paznokci wykluczają możliwość aplikacji manicure hybrydowego, również zniszczone i niezadbane paznokcie w pierwszej kolejności powinny zostać odżywione innym rodzajem manicure – np. japońskim. Zła kondycja paznokci, taka jak przesuszenie, łamliwość czy cienkość wpływa na to, że manicure hybrydowy będzie o wiele mniej trwały, a ponadto dodatkowo obciąży zniszczone już paznokcie.

Lakierem hybrydowym można przedłużyć paznokcie

FAKT – wiele salonów oferujących manicure hybrydowy w mieście jak Warszawa, zaleca stosowanie lakierów hybrydowych do odbudowania i przedłużenia płytki paznokcia. Na rynku jest coraz więcej lakierów hybrydowych o specjalnych właściwościach budujących. Poza tym, sam manicure hybrydowy wzmacnia i utwardza płytkę, a nadto utrudnia łamanie paznokci, dzięki czemu łatwiej jest je zapuścić.

Gdzie w Warszawie wykonać manicure hybrydowy?

Przy wykonywaniu takiej usługi jaką jest manicure hybrydowy, ważny jest profesjonalizm, precyzja i delikatność. Warszawa oferuje manicure hybrydowy na najwyższym poziomie w wielu salonach, chociażby w Bodybar na Mokotowie. Stylistki z wieloletnim doświadczeniem potrafią zadbać o każdy rodzaj paznokcia i wykonują zabieg z należytą starannością.

Ponadto, we wspominanym salonie Bodybar zachowane są najwyższe standardy bezpieczeństwa i sterylności, aby każdy klient mógł maksymalnie się zrelaksować.

Lato jest idealnym momentem do wykonania stylizacji paznokci, dlatego już dzisiaj umów się na manicure hybrydowy!