Przygotowanie wyprawki dla niemowlęcia nie jest prostym zadaniem. Młodzi rodzice bardzo często poszukują nowoczesnych i praktycznych rozwiązań, które dodatkowo ułatwią im wykonywanie codziennych rodzicielskich obowiązków.

Przygotowanie wyprawki dla niemowlęcia nie jest prostym zadaniem. Młodzi rodzice bardzo często poszukują nowoczesnych i praktycznych rozwiązań, które dodatkowo ułatwią im wykonywanie codziennych rodzicielskich obowiązków. Aranżując kącik dla noworodka jednym z jego głównych punktów bez wątpienia jest miejsce przystosowane do zmian pieluszek. Oprócz klasycznych przewijaków, w sklepach z akcesoriami dla dzieci dostaniemy również kompaktowe maty do przewijania. Zastanawiasz się, które z rozwiązań będzie najlepszym wyborem? 

Tradycyjny przewijak czy kompaktowa mata do przewijania?

Odpowiedzi na to pytanie z pewnością będzie całe mnóstwo, a każda z nich będzie zupełnie inna, bowiem to co dla jednego jest zaletą, dla drugiego będzie wadą. Podobnie jest w przypadku przewijaków i mat do przewijania, akcesoria te posiadają swoje plusy, ale nie są pozbawione minusów. 

Jeżeli zależy nam na tym, by nowy gadżet był funkcjonalny a dodatkowo kącik dla dziecka jest niewielki, to w takiej sytuacji najlepszym wyborem będzie zakup taniej i kompaktowej maty do przewijania. Maty do przewijania są lekkie, dzięki czemu bez problemu możemy zabierać je ze sobą w podróż lub na spacer. Kolejnym ich atutem jest łatwość przechowywania oraz czyszczenia – większość z dostępnych modeli można prać mechanicznie. Minusem natomiast jest konieczność umieszczania maty na miękkim podłożu np. łóżku przed przewinięciem dziecka.

Kompleksowy przewijak to dobra opcja dla rodziców, którzy na kącik dla potomka przeznaczyli znacznie większą powierzchnię. Tradycyjne przewijaki zazwyczaj są mocowane do komody lub łóżeczka, w związku z czym jest to gadżet dostosowany wyłącznie do użytku domowego. Korzystanie z przewijaka jest wygodne i komfortowe, nie mniej jednak w tym wypadku musimy liczyć się z poniesieniem wyższych kosztów zakupu.