Lato już dobiega końca – w powietrzu czuć nadchodzącą jesień, a tuż po niej przyjdzie zima i przykryje ogołocone z liści drzewa białym puchem. Im mniej liści na drzewach, tym cieplej ubiera się człowiek –o każdej porze roku królują inne typy odzieży, ale również w każdym sezonie najmodniejsze są różne style, fasony, materiały czy dodatki. Kto pragnie być modny w czasie jesieni i zimy przełomu 2016 i 2017 roku, powinien skorzystać z naszych podpowiedzi – prezentujemy nadchodzące trendy!

Powrót do przeszłości

W latach 90’ ubiegłego wieku modny był aksamit – czyli bawełniana tkanina z krótką okrywą włosową. Na pewno wiele osób pamięta, że noszono wówczas aksamitne kapelusze, rękawiczki, spodnie, bluzki, paski i apaszki. Aksamit królował na wybiegach i wśród mody codziennej, a później…znikł. Racją jest, że w modzie wymyśla się nowe kombinacje, lecz często również wraca do starych, sprawdzonych rozwiązań. Zupełnie nieoczekiwanie wróciła zatem moda na aksamit! Szczególnie pięknie będzie prezentował się na sukienkach, ale wracają powoli również aksamitne spodnie, szale czy rękawiczki – kto lubił tamtą modę poczuje się zatem uradowany!

Projektanci inspiracji do tworzenia swoich ubiorów szukali również w latach 30’, 40’ i 50’ ubiegłego wieku. Dlatego też do łask wraca tak zwana „babcina moda” – styl retro. Na włosach loki, na nogach grube skarpety, na ciele tweedy i wiązane na kokardę koszule. Dużo wełny (zwłaszcza tej kaszmirowej) i pudrowy odcień różu, który ma być najmodniejszy. Taka moda nie jest dla wszystkich, ale zawsze można zaczerpnąć z niej jedynie wybrany element – na przykład wiązane koszule.

Podróż w przyszłość

Jesień oraz zima przełomu 2016 i 2017 roku będzie należała również do czarnej skóry – króluje ona na sukienkach, spódnicach, spodniach i przede wszystkim na płaszczach. Najmodniejsze płaszcze to te sięgające do połowy uda, przewiązane paskiem. Moda na skórę nie jest jednak niczym niezwykłym – trend ten utrzymuje się już od kilku sezonów. Prawdziwą podróżą w przyszłość są zaś ubrania srebrne, które w zamierzeniu projektantów mają przypominać płynny metal. Jeśli znajdzie się jeszcze na nich motyw litery X – bardzo modny – nasz strój będzie naprawdę trendy.

Przede wszystkim jednak warto z najnowszymi wskazówkami modowymi łączyć swój własny styl – wybierając to, co nam się podoba. W sklepach internetowych można znaleźć doskonałe spódnice, spodnie, szale, płaszcze czy sweterki damskie. Welafashion jest jednym z najlepszych sklepów tego typu – z bogatym asortymentem, w którym na pewno nie zabraknie najnowszych trendów. Tania odzież damska Welafashion pozwoli każdej kobiecie ubrać się modnie za nieduże pieniądze.