Odłożyliśmy trochę gotówki i chcemy ją zainwestować w działkę rekreacyjną. Mieszkając w mieście chcemy na weekend przenosić się gdzieś na wieś, na łono natury. Stajemy wówczas przed wyborem -kupić działką rekreacyjną nad jeziorem, w górach lub nad morzem. Gdzie będzie nam najlepiej?

Domek letniskowy nad morzem

Każda z opcji ma swoje zalety. Wiele osób marzy na przykład o tym, żeby mieszkać nad morzem. Uspokajający szum fal, wieczorne spacery po plaży, które dotleniają i dostarczają jodu… Brzmi świetnie! Działka nad morzem wydaje się być dobrym wyborem ze względu na pogodę. Morze wygląda pięknie o każdej porze roku.  Latem można poopalać się i popływać w morzu, a zimą wybrać na krótki spacer na molo. Jedynym mankamentem mogą być częste wiatry oraz natłok turystów latem.

Altanka nad rzeką

Dużo osób waha się nad zakupem działki nad rzeką ze względu na możliwość występowania powodzi. Oczywiście, wszystko zależy od tego czy rzeka posiada odpowiednio wysoki wał przeciwpowodziowy oraz czy istnieje w ogóle możliwość jej wylania. O takie rzeczy możemy zapytać w gminie, na terenie której kupujemy działkę. Oprócz rzek górskich, które potrafią szybko przybrać po wiosennych roztopach czy ulewach latem, jest w Polsce dużo miejsc, gdzie rzeki nie wyrządzają wielu szkód. A sam odpoczynek nad rzeką jest czystą przyjemnością. Oprócz możliwości popływania w niej łódką czy też kąpieli, można łowić ryby i opalać się, mając pewność, że nikt nam nie wejdzie na naszą posesję.

Działka rekreacyjna nad jeziorem

Działka nad jeziorem to dla wielu osób idealny kompromis. Nie ma zagrożenia powodzią a jest możliwość korzystania z uroków wodnych kąpieli w dużym akwenie. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup działki rekreacyjnej nad jeziorem.  I to często nad tymi mniej znanymi, które dopiero pojawiają się w folderach sprzedażowych. I nic dziwnego – takie działki na razie są tanie, a specjaliści przewidują, że niebawem ich wartość może kilkakrotnie wzrosnąć. Własna działka nad jeziorem to możliwość zbudowania na niej altanki i spędzania każdego weekendu z dala od miejskiego zgiełku. To cisza i spokój, a jeżeli zakupimy łódkę czy kajak, to możliwość  nabrania krzepy przy wiosłowaniu. Dodatkowo jeżeli jezioro jest zarybione – to istny raj dla wędkarza.

Domek góralski

Góry trzeba kochać, żeby tam zamieszkać. Piękne widoki i możliwość zdobywania okolicznych szczytów to prawdziwe zalety gó®skich terenów, ale niejednokrotnie trzeba siły fizycznej i charakteru, by poradzić sobie z tamtejszymi dynamicznymi warunkami pogodowymi. Zarówno w tych mniejszych takich jak Beskidy czy też większych jak Tatry. Ale jeżeli nasza działka będzie się znajdować na wzgórzu, to musimy się przyzwyczaić do codziennych spacerów pod górę oraz łańcuchów na opony zimą. Czyste górskie powietrze pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Każda pora roku jest w górach piękna – czy to zimą, kiedy są zasypane całe śniegiem i można pojeździć na nartach, czy to latem – kiedy chodzi się na piesze wędrówki. A jesienią urokliwe lasy mienią się tysiącami kolorów. Raj na ziemi!

Jeżeli kochamy czynny wypoczynek to każdy wyjazd w góry dobrze nam zrobi.

Oczywiście nie zawsze mamy możliwość kupienia działki oddalonej od nas o kilkaset kilometrów, jednak warto się zastanowić, które z opcji powyżej mamy do wyboru i przeanalizować co będzie dla nas najlepsze. Najważniejsze jest to, aby nie zapominać o celu, czyli przede wszystkim o odpoczynku na łonie natury.