Programy lojalnościowe są niezwykłym sposobem na pozyskanie i utrzymanie na długo klienta. Dają one ogromną możliwość poznania grupy odbiorców naszych usług oraz produktów. Dzięki temu programy lojalnościowe są doskonałym narzędziem do zwiększania zysków i przyciągania nowych klientów.

Jak działa program lojalnościowy i jak go wybrać?

Programy lojalnościowe to narzędzia marketingowe, które mają za zadanie tworzyć i utrzymywać stałe i długotrwałe relacje z klientami. Jest to możliwe poprzez rabaty, nagrody, zbieranie punktów, czy też naklejek. Wszystko to sprawia, że klienci częściej korzystają z naszych usług i produktów. Jednak pamiętajmy, że aby uzyskać najlepszy efekt należy wybrać konkretny program lojalnościowy. Jak to zrobić i jak zwiększyć sprzedaż? Przede wszystkim wybierając program lojalnościowy zastanówmy się, kim są nasi główni klienci. Jeśli to ludzie młodzi, doskonały będzie program lojalnościowy w formie nowoczesnej aplikacji. Zwróćmy też uwagę na to, co jest naszym głównym produktem, czy też usługą. Dla branży spożywczej często sprawdzają się karty z możliwością zbierania pieczątek. Po uzbieraniu ich określonej liczby, kolejny posiłek otrzymujemy z rabatem. Programy lojalnościowe oferuje między innymi Zencard, który za pomocą terminala płatniczego oraz aplikacji personalizuje oferty dla klientów.

Chcesz wiedzieć, jak zwiększyć sprzedaż  za pomocą programów lojalnościowych?

Programy lojalnościowe dzięki dodanym korzyściom zachęcają klientów do ponownego skorzystania z konkretnych usług, czy też zakupu produktów w naszym sklepie. Wszystko dzięki przeświadczeniu, że oszczędzają lub dostają coś za darmo lub z dużym rabatem. To z kolei przyczynia się do przywiązania i pozostania wiernym przez klienta danej marce, czy sklepowi, tym samym zwiększając jego sprzedaż. 
Dodatkowo program lojalnościowy jest świetnym narzędziem, aby odwrócić klienta od konkurencji i zachęcić do skorzystania z naszych usług. Przedsiębiorstwa korzystające z programów lojalnościowych mogą pochwalić się wzrostem sprzedaży nawet do 40%.