mygift-podroz1Warszawa, Kraków, Wieliczka, Wrocław, Malbork czy Trójmiasto – polska ma wiele wyjątkowych miejsc, które warto zobaczyć, dlatego jeżeli lubisz podróże, nie musisz planować dalekich wycieczek, aby zapoznać się z pięknem przyrody, wyjątkowymi zabytkami i innymi atrakcjami.

Można wymieniać i wymieniać, Polska wypełniona jest ciekawymi miejscami, które zachwycają swoim niezwykłym klimatem, niesamowitą architektura, fascynującymi historiami i każdy może znaleźć tutaj dla siebie coś wyjątkowego. Cudze chwalicie, swego nie znacie!

 

Oczywiście, każdy z nas lubi coś innego. Jedni preferują zwiedzanie miast i poznawanie ich dziejów, inni z kolei z radością przemierzają górskie szlaki lub wypoczywają nad wodą. Są jednak takie miejsca, które niezależnie od preferencji podróżników cieszą się stale dużym zainteresowaniem i po prostu warto je zobaczyć.

 

Według listy Traveler’s Choice 2015 10 najciekawszych miejsc w Polsce to:

  1. Rynek Główny w Krakowie – od lat uznawany za jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce
  2. Fabryka Schindlera w Krakowie – działa jako Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i prezentuję wystawę okupowanego Krakowa
  3. Rynek Główny we Wrocławiu – malowniczy rynek, jeden z największych w Polsce
  4. Kościół Mariacki w Krakowie – wyjątkowa atrakcja grodu Kraka
  5. Zamek Królewski na Wawelu – imponująca rezydencja władców i wiele wyjątkowych eksponatów
  6. Wrocławskie krasnale – warto złapać je wszystkie podczas wycieczki do Wrocławia
  7. Katedra Wawelska w Krakowie – ważne i podniosłe miejsce, miejsce koronacji i pochówku władców Polski
  8. Rynek Starego Miasta w Warszawie – warto wpaść tu na deser do jednej z kawiarni
  9. Cmentarz Centralny w Szczecinie – nie każdy wie, że to jeden z największych cmentarzy na świecie, mroczny i tajemniczy
  10. Zamek Ogrodzieniec – malownicze ruiny leżące na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

 

Gdy dużo podróżujesz, sprawdź spersonalizowane prezenty mygiftdna.pl w formie map Polski. Można zaznaczać je pinezkami, ponieważ wykończone są pianką. Te spersonalizowane prezenty mygiftdna.pl będą też kapitalnym wyborem w podarunku dla każdego podróżnika.