Austriackie ośrodki sportów zimowych mogą poszczycić się doskonałą infrastrukturą narciarską, niepowtarzalnym klimatem i licznymi atrakcjami. Na tle wszystkich alpejskich miejscowości szczególnie wyróżnia się innymi Innsbruck – kojarzony z igrzyskami olimpijskimi i Mistrzostwami Świata w Narciarstwie klasycznym. Dowiedz się więcej na temat tego wyjątkowego miejsca.

Atrakcje i zabytki w Innsbrucku

Innsbruck jest stolicą Tyrolu – regionu położonego w Alpach Wschodnich, w zachodniej części Austrii. Miasto leży na wysokości 574 m n.p.m. w dolinie rzeki Inn. Innsbruck jest niezwykle urokliwym miastem – z licznymi kolorowymi kamienicami, przytulnymi, wąskimi uliczkami, wieloma restauracjami i pubami, kuszącymi turystów lokalnymi specjałami. Miłośnicy historii odnajdą wiele zabytków z czasów panowania monarchii austro-węgierskiej.

W Innsbrucku i okolicach znajdują się atrakcje takie jak:

  • Alpejskie ZOO, w którym mieszka około 2000 alpejskich zwierząt.
  • Skocznia narciarska Bergisel – z wysokości 250 m nad miastem podziwiać można przepiękną panoramę miasta i widok monumentalnych gór.
  • Zamek Ambras – jest jednym z najchętniej odwiedzanych zabytków w Innsbrucku. Zachwyca wyjątkową architekturą, a także pięknym zamkowym ogrodem, który rozciąga się wokół budowli.
  • Zamek Cesarski Hofburg – zbudowany w stylu rokoko, był niegdyś siedzibą książąt tyrolskich. Znajduje się w nim ponad 400 pokoi, sale balowe, apartamenty królewskie czy sala gwardii.

Jednak tym, co w Innsbrucku zachwyca najbardziej, jest zapierający dech w piersiach widok na majestatyczne, wysokie szczyty alpejskie.

Ośrodki sportowe i trasy zjazdowe

Stoki narciarskie w okolicach Innsbrucku położone są na wysokości od około 800 do ponad 3000 m n.p.m. Odpowiednie nasłonecznienie stoków zapewnia dobre warunki śniegowe od grudnia do marca. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji następujące trasy:

  • Glungezer Tulfes – trasa licząca 22 km (w tym 6 km tras łatwych i 16 km tras średnich), znajdująca się na wysokości 950 – 2304 m n.p.m.
  • Nordpark – 14 km trasy (1 km trasy łatwej i 13 km trasy średniej) na wysokości 860 – 2256 m n.p.m.
  • Patscherkofel Igls – trasy o łącznej długości 14 km (w tym 6 km tras łatwych i 8 km tras średniej trudności) znajdujące się na wysokości 900 – 2026 m n.p.m.
  • Rangger Köpfl – 17 km tras (8 km łatwych i 9 km tras średniej trudności) na wysokości 820 – 2000 m n.p.m.
  • Muttereralm – trasy o łącznej długości 18 km (6 km łatwych i 12 km średnich), znajdują się na wysokości 920 – 1800 m n.p.m.
  • Olympia SkiWorld Innsbruck – jest to nazwa dużego obszaru, w skład którego wchodzi 9 regionów narciarskich – Nordkette-Seegrube, Patscherkofel, Axamer Lizum, Muttereralm, Rangger Köpfl, Glungezer, Schlick 2000 i Stubaier Gletscher, Kühtai. Wszystkie regiony leżą w pobliżu Innsbrucka. Wytyczono tu 285 km tras zjazdowych, w tym trasy trudne, łatwe i te o średniej trudności.

Ponadto na w Innsbrucku i jego okolicach znajdują się atrakcje takie jak: lodowiska, tory saneczkowe, baseny, sauny, trasy piesze i rowerowe, lodowy kanał olimpijski toru bobslejowego i saneczkowego (z możliwością zjazdu) oraz wiele innych atrakcji, które zadowolą nie tylko każdego miłośnika sportów zimowych, ale także wszystkich, który cenią wypoczynek w malowniczej scenerii.

Więcej: primoris.pl