Tym jednym słowem można określić to, czym powinna być dla każdej z nas bielizna. To, jaką dobierzemy do danego stroju będzie miało wpływ na to, jak będzie się prezentował i układał.

Bardzo ważnym jest, żeby do każdej stylizacji wybierać odpowiednie modele zarówno staników, jak i majtek. To w ogromnym stopniu decyduje o tym, czy będziemy czuć się danego dnia komfortowo, czy też nie. Więc mimo, iż zazwyczaj bielizny nie widać, to musimy postarać się, by była odpowiednia do zakładanych na wierzch rzeczy. A jeśli ubieramy coś, spod czego ma wystawać np. część stanika (co jest w ostatnich sezonach niesamowicie modne) i jest to pełnoprawna część naszego outfitu, to tym bardziej powinnyśmy odpowiedzialnie go dobrać. 

Od czego zacząć?

Bielizna damska ma to do siebie, że rozmiary są bardzo sprecyzowane, nieważne, czy chodzi o biustonosze, majtki, rajstopy, halki, czy legginsy. Warto więc na sam początek dokładnie sprawdzić swoje wymiary. Dzięki temu będziemy w stanie wybrać bieliznę idealnie dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb. Ważne jest to, żeby majtki nie były na nas za ciasne lub za luźne, a stanik nie odstawał, ponieważ będzie się to wyraźnie odznaczało na naszym ubraniu. Jeszcze o ile zimowe stylizacje będą mogły zatuszować niektóre bieliźniane grzeszki, tak już wiosną, czy latem można zaliczyć wpadkę. Nosimy wtedy bardziej dopasowane, nieco prześwitujące i przede wszystkim cienkie rzeczy, więc jeżeli źle dobierzemy jakąkolwiek część naszej bielizny, to niestety możemy być pewne, że nasze ubrania tylko to podkreślą i uwydatnią. Dlatego bardzo dobrym wyjściem w sytuacji, kiedy nie jesteśmy pewne, czy dany biustonosz lub majtki są prawidłowo dobrane do naszej sylwetki, jest skorzystanie z rady brafitterki – czyli po prostu ekspedientki w sklepie z bielizną. Ona z pewnością dobrze nam doradzi.

Na specjalne okazje.

Są niestety jednak w życiu każdej kobiety momenty, kiedy nawet doskonale znając swoje ciało może nie poradzić sobie z wyborem dotyczącym bielizny. Mówimy oczywiście o wielkich wyjściach, takich jak np. śluby. Panny młode bardzo często stają przed dylematem dotyczącym bielizny ślubnej. Suknie są pod tym względem bardzo wymagające i wszystko pod nie musi być perfekcyjnie dopasowane nawet w najmniejszym calu. W końcu nie chcemy przecież, żeby w najważniejszym dniu naszego życia coś nieestetycznie wystawało spod sukni lub odznaczało się. Na szczęście w sklepach dostępnych jest coraz więcej modeli bielizny, która sprosta nawet takim wyzwaniom, jakimi są ślub i wesele. Jednak najlepszym wyborem będzie zakup biustonosza oraz majtek w sklepie, w którym kupujemy suknię – tam panie również znają się na rzeczy i dopasują wszystko idealnie właśnie pod nasz model.