Wieczór kawalerski to ten wyjątkowy dzień w życiu, który musi być przygotowany w najdrobniejszych szczegółach. Zwykle to świadek, brat lub przyjaciel zajmują się oprawą tego dnia, wymyślając naprawdę interesujące czynności. Wszystko powinno odbywać się w zależności od tego, jaki charakter ma przyszły pan młody i co lubi robić.

Dla tradycjonalisty

Jeśli pan młody woli spokojny tryb życia, to najlepszą opcją będzie pewnie udanie się do klubu, na kręgle lub bilarda, aby w doborowym towarzystwie spędzić kilka ostatnich godzin wolności. Taki sposób na pewno przypadnie do gustu także jego narzeczonej, która sama będzie mogła się spokojnie bawić, nie obawiając się, że jej ukochanemu przydarzy się coś złego. Na taką imprezę nie trzeba się specjalnie przygotowywać, wszystko, co niezbędne (mowa tu o jedzeniu czy alkoholu), będzie się znajdowało w klubie.

 

Dla niespokojnego ducha

Jest jeszcze drugi typ mężczyzny – to niespokojny duch, który potrzebuje wrażeń i lubi sięgać po coś nowego. Takiej osobie sam klub nie wystarczy. Tutaj duże wyzwanie stoi przed organizatorami wieczoru kawalerskiego, ponieważ muszą oni dostarczyć przyjacielowi niezapomnianych wrażeń. Można skusić się na przykład na wizytę w escape roomie – popularnym ostatnio miejscu, gdzie odkrywając zagadki i łamiąc kody, trzeba się wydostać z zamkniętego na klucz pokoju. Taki pokój znajduje się praktycznie w każdym mieście i może okazać się świetnym początkiem pełnej wrażeń imprezy. W tym przypadku także nie trzeba przygotowywać niczego szczególnego – wszelkie niezbędne atrybuty znajdują się w wynajętym pomieszczeniu. W zależności od tego, co lubi pan młody, można decydować o charakterze pomieszczenia – czy będzie on dotyczył horrorów, czy detektywistycznego śledztwa, a może poszukiwania skarbów. Możliwości jest wiele.

Dla tych panów, którzy ponad wszystko lubią aktywność fizyczną, można przygotować specjalny rodzaj wieczoru kawalerskiego, jakim jest wieczór w górach. Ze względu na troskę o spokój psychiczny przyszłej żony może raczej nie powinno się udawać się w długie i trudne trasy – przed samym weselem lepiej nie ryzykować. Ale zawsze można wybrać łatwiejszą trasę, dojście do jakiegoś schroniska i wykorzystanie tego wieczoru na 100%, aby w towarzystwie przyjaciół i gór spędzić swój dzień. Na taki wypad potrzebne będzie więcej akcesoriów niż na te opisywane powyżej. Na pewno przydadzą się buty trekkingowe szczególnie tym, którzy nie mają takich w swojej garderobie. Przydadzą się także sportowe kurtki, chroniące przed utratą ciepła polary oraz dużo wody i słodyczy, aby trasa nie okazała się zbyt trudna do pokonania. To ważne, aby czuć się bezpiecznie. A jeśli już mowa o bezpieczeństwie – okazja jest wyjątkowa, ale nie wolno zapominać, żeby bawić się z rozwagą. Alkohol powinien być pity w rozsądnych ilościach, aby kolejnego dnia można było w pełni sił wrócić do domu.

 

Wieczór kawalerski jako ostatni moment na zabawę przed weselem powinien być dobrze, ale i mądrze przygotowany – szczególnie z uwzględnieniem preferencji pana młodego.