Piękny, olśniewający uśmiech przyciąga spojrzenia i jest naszą wizytówką. Kiedyś, śnieżnobiałe zęby były rzadkością, dzisiaj są nie tylko standardowym wymogiem dla prezenterów telewizyjnych, polityków i pracujących w showbiznesie, ale pożądaną cechą wszystkich, którzy zwracają uwagę na swój wygląd i prezencję.

Ten trend zawdzięczamy rozwijającej się prężnie medycynie estetycznej, w której stomatologia i chirurgia szczękowa odgrywają wielką rolę. Obecnie każdy, kto ma trochę wolnej gotówki może sprawić sobie piękny, śnieżnobiały uśmiech jak z reklamy pasty do zębów. Oczywiście oprócz zabiegów stomatologicznych rynek oferuje również szereg specyfików i urządzeń, dzięki, którym możemy wybielić zęby we własnym domu. Te metody jednak, o ile są zdrowe, wymagają czasu, konsekwencji i wybielą nasz uśmiech jedynie o 1 czy 2 tony, natomiast te mniej zdrowe metody bardziej natychmiastowe być może będą miały efekt widoczny od razu, natomiast będzie on krótkotrwały i osiągniemy go kosztem zdrowia naszych zębów. Po piękne białe zęby najlepiej zatem udać się do kliniki stomatologicznej.

Jakie zabiegi wybielające może zaproponować nam dentysta?

Najpopularniejsze oferowane przez stomatologów zabiegi to : wybielanie nakładkowe, przy użyciu lamp, licówki lub korony porcelanowe.

  1. Wybielanie nakładkowe – przy współpracy stomatologa i technika dentystycznego, powstają idealnie dopasowane do naszych zębów nakładki. W komplecie z nakładkami otrzymujemy strzykawki z żelem wybielającym o odpowiednim dla naszego uzębienia stężeniu. Nakładki stosujemy w domu zgodnie z zaleceniami stomatologa w domu od 2 do 4 tygodni. Ważna jest również dieta, tzn. wykluczenie produktów, które barwią lub pozostawiają osad na naszych zębach.
  2. Wybielanie lampą –  dentysta pokrywa zęby preparatem wybielającym, a następnie naświetla je specjalna lampą. Żel nakładany jest trzykrotnie, pojedyncze naświetlanie trwa ok 15 minut.Jedna wizyta trwa zatem około godziny, ale w takim krótkim czasie możemy wybielić zęby nawet o 5 -6 tonów.

    Nawet jeśli niektóre z wymienionych metod wydają nam się bardzo inwazyjne, to pamiętajmy, że wykonane przez dobrego specjalistę nie niosą za sobą zagrożenie dla zdrowia naszej jamy ustnej. Wizyta w renomowanej klinice stomatologicznej na pewno skończy się uzyskaniem zamierzonego efektu.