Planujesz remont kuchni, ale nie do końca wiesz jakie wykończenie będzie najlepsze? Zastanawiasz się czy wybrać płytki, mozaikę, a może postawić na bardziej nowoczesne panele szklane? Dziś kilka podpowiedzi, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Wygląd

Pierwszą rzeczą, na którą każdy zwraca uwagę decydując się na zakup elementów wykończeniowych do swojego domu jest ich wygląd. Dlatego to właśnie tę cechę postanowiliśmy omówić na początku. Jeśli wahasz się między zakupem płytek, mozaiki i paneli musisz najpierw postawić sobie pytanie, jak ma wyglądać twoja wymarzona kuchnia. Jeśli chcesz, aby było to pomieszczenie w stylu minimalistycznym, proste i nowoczesne, to doskonale sprawdzą się panele szklane. Możesz wybrać panele z nadrukiem, które są doskonałą dekoracją i świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie jednokolorowych mebli.

Jeśli wolisz bardziej sielskie aranżacje to doskonałym pomysłem będzie wykorzystanie płytek ceramicznych. Możesz wybrać zarówno płytki gładkie jak i zdobione wzorami. Będą ciekawym elementem wykończeniowym, który sprawdzi się nie tylko nad blatami roboczymi, ale także na wszystkich kuchennych ścianach.

Na koniec warto wspomnieć o mozaice. Można ją wykorzystać jako główny element wykończeniowy lub połączyć np. z płytkami. Zaletą mozaiki jest możliwość układania jej nie tylko na prostych, ale również zaokrąglonych powierzchniach. Jest doskonałym wyborem dla tych, którym zależy na obudowaniu powierzchni o nietypowym kształcie.

Montaż

Wybierając najlepszy materiał wykończeniowy warto wziąć pod uwagę również to jak długo ma trwać remont. Musisz wiedzieć, że decydując się na szklane panele możesz liczyć na montaż trwający zaledwie kilka godzin. Jednak do ich zamontowania konieczne będzie zatrudnienie specjalisty. Układanie płytek i mozaiki wymaga znacznie więcej czasu, ale tę pracę można spróbować wykonać samodzielnie. Aczkolwiek jeśli nie czujesz się na siłach zawsze możesz skorzystać z usług fachowca.

Funkcjonalność

Zarówno mozaika, płytki jak i panele szklane charakteryzują się  dużą funkcjonalnością. Są łatwe do utrzymania w czystości, co jest bardzo ważne w przypadku pomieszczeń kuchennych. Zazwyczaj są również bardzo trwałe. Decydując się na którąkolwiek z tych opcji możesz liczyć na to, że przez długi czas będziesz cieszyć się pięknym wykończeniem kuchni.